You are not logged in.

Dear visitor, welcome to MUT İLÇEMİZ NET. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Adabey

Administrator

• "Adabey" is male
  • "Adabey" started this thread

Occupation: Sosyal Pedagog/Danışman

• Send private message

1

Thursday, December 18th 2008, 11:55pm

Mut AKP`de Hareketli Günler

29 Mart`ta yapılacak yerel seçimler öncesi ilçemizde diğer partilerde fazla bir hareket göze çarpmazken, iktidar partisi AKP`de durum tam tersi. Yoğun ve heyecanlı günlerin yaşandığı AKP`de Belediye Başkanlığı için yarışacak aday adayları ardı ardına Mut kamuoyunun önüne çıkıyor.

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MUSTAFA TUNÇ:

1 Nisan Şaka Olmayacak

AK Parti Mut İlçe Teşkilatı`nın Mut Belediye Başkan Aday Adaylarını tanıtım programının son gününde çoğalan heyecanlı kalabalık 5 Aralık 2008 Cuma günü saat 19.00`da İnönü Caddesi Anıt karşısındaki meydanda adaylığını açıklayan Mustafa Tunç`u yalnız bırakmadı ve büyük ilgi gösterdi. AK Parti Mut İlçe Teşkilatında bir süre önce ilçe başkanlığı görevini yapmış olan Mustafa Tunç yerel seçimlerde destek istedi.

AK Parti Mut İlçe Başkanı Ali Keser, Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Tunç`un tanıtım programında yaptığı konuşmasında, Bugün aday adayı tanıtımının 5. günündeyiz. Bugün ilçemizde bayram yapıyoruz. Artık bayram AK Parti ile geldi. Sizlerin Kurban Bayramını da şimdiden kutluyorum. İnanıyorum ki, Mut halkı AK Parti`li bir belediyeyi almak için hep birlikte ant içmiştir. Şimdi beş gündür yapmakta olduğumuz belediye başkan aday adayı tanıtımın son aşamasına gelmekteyiz. Mustafa Tunç arkadaşımı almış olduğu karardan dolayı kutluyor, kendisine başarılar diliyorum dedi.

AK Parti Mut Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Tunç`un tanıtım programında İlçe Başkanı Ali Keser`in konuşmasının ardından Mustafa Tunç`u ve çalışmalarını içeren slayt gösterisi sunuldu. Mustafa Tunç`un özgeçmişi ve siyasi kimliği ile bilgilerin yer aldığı slayt gösterisi ilgi ile izlendi. Akşam düzenlenen bu programda kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yıldönümü sebebiyle kadınlara karanfil dağıtıldı, ikramlarda bulunuldu. AK Parti Mut İlçe Gençlik Kolları bütün aday adaylarına sevgi gösterisinde ve tezahüratlarda bulundu.

Çoşkulu başlayan programda konuşmasına başlayan AK Parti Mut Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Tunç, Kıymetli dava arkadaşlarım, önümüzdeki günler çok kıymetli. Niye diyeceksiniz? Biz sevdiğimiz ilçemiz Mut`u ve mahalli bölgelerimizi, emin ellere teslim edebilmeyi sizlerle birlikte belirleyeceğiz. Arkadaşlar, insanı yaşat ki, devlet yaşasın, anlayışına dayalı belediyecilik Türkiye`ye 1994 yılını takip eden yıllarda İstanbul`da başladı. Türkiye`de belediyecilik Recep Tayyip Erdoğan adıyla addedildi. 2004 yerel seçimlerinde iktidarımız başarılı oldu, ancak bizler bu konuda başarılı olamadık. Burada şunu belirtmek istiyorum Erdemli Belediyesi artık 50 yıllık sorunlarını çözmüş. Uluslararası çalışmalarını yapmış, Avrupa Birliği fonlarından destek almış, alt yapılarını tamamlamıştır. Bunu iyi değerlendirmeliyiz. Keşke 2004 yerel seçimlerinde biz de bunu yapsaydık. Otopark, alt yapı sorunlarımızı çözseydik. Çok şeyleri başarabilirdik. Koskoca beş yıl boşa geçti. At binenin kılıç kuşananın. Hala geç kalmadık. Elbette aday önemli. Kaynakları doğru kullanabilen, risk alabilen, çözüm üreten, hizmeti getiren, yetki paylaşan, hesap verebilen biri olmalıdır. Biz AK Partililer öncelikle liyakata bakmalıyız. Seçimi kazanacak adayla seçime gidebiliriz. Ancak bunun neticesinde halkımız kaybedecekse, Mut kaybedecekse yanlış yaparız demektir. Ancak bu seçimde belediyeyi alarak bunların üstesinden geleceğiz. Belediye başkanlık seçiminden daha önemlisi, seçimden sonra başlayacaktır. Ondan sonrası hizmet sürecidir. AK Parti`nin halkımızın kabul gördüğü bir seçim stratejisi süreci vardır. Bunun içerisinde, adayın güven teşkil etmesinin yanında dürüst, insanlara hizmet etmeyi seven, vizyon sahibi olması, başarılı yöneticilik geçmişi ve yürekli olması gibi özellikler aranmaktadır. Sizlerin de bu kentte böyle bir adayın tespit edilmesi için gereken katkıyı vereceğinize inanıyorum. Halkımızın güvenini boşa çıkartmadan, halkımız için en iyi ve çağdaş hizmetlerin ortaya çıkarılmasında, halkın ihtiyaçları ve değerleri doğrultusunda sorunların çözüldüğü, en iyi ve çağdaş hizmetlerin sunulduğu, cadde ve sokakların tertemiz olduğu, kaynakların doğru kullanıldığı, teknolojiden faydalanıldığı, tarıma ve birçok alternatife dayalı ekonominin sağlandığı, tarihiyle ve daha nice güzelliklerin yaşatıldığı ortamlar ve huzur güven içersindeki insanlar akla gelmelidir. Böyle bir hedef için bende aday adayı oldum. Sizlerin arasında 27 yıldır esnaflık yapmaktayım. Sizler, kimin ne yapıp, yapmayacağını gayet iyi bilirsiniz. Kimseye yanlış yapmadım. İşime, aileme, üstlendiğim göreve yanlış ve hile yapmadım, başarılı oldum. Beni çok iyi tanırsınız. Geçmiş yıllardaki görevlerimden yüzümün akıyla çıktım. Ben inanıyorum ki, 29 Marttaki yerel seçimlerde belediyeyi alacağız. Gençlerimize iş, yoksularımıza aş, sizlere yoldaş olmak gayretindeyiz. Çöp, arıtma, kanalizasyon, gecekondu, otopark, yeşil alan, organize sanayi bölgesi, kültürel etkinlikleri ile sorunları çözülmüş bir belediyeyi hep birlikte istiyoruz. Çok çalışma yapmalıyız. Bunların olması için sizlerin ve Mut halkının desteğine ihtiyacımız var. Ev ev, sokak sokak bunları anlatarak çalışmalarımızı yapmalıyız. Sizlere söz veriyorum, Ankara`dan hangi arkadaşımız göreve aday gösterilirse gösterilsin, arkasında çalışacağım. Bunu açıkça söylüyorum. İnşallah, bunu açıkça söylüyorum ve diyorum ki, 1 Nisan şaka olmayacak. Bunu hep birlikte göreceğiz dedi. Bayanların seçme ve seçilme hakkının kabul edildiği günde bayanları unutmayan Tunç, bayanlardan büyük destek beklediğini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MURAT ORHAN:

Tarımda Markalaştık, Sıra Şehircilikte

AK Parti Mut İlçe Teşkilatı`nın Mut Belediye Başkan Aday Adaylarını tanıtım programının son gününde çoğalan heyecanlı kalabalık 5 Aralık 2008 Cuma günü saat 13.30`da adaylığını açıklayan İlçe Tarım eski Müdürü Murat Orhan`a büyük ilgi gösterdi.

AK Parti Mut İlçe Başkanı Ali Keser yaptığı tanıtım açılış konuşmasında Aziz Mutlular! Bu parti bu halk, artık kararını verdi. 20 yıldır alınmayan bir belediyeyi artık AK Parti`li bir belediyeye ve başkanına kavuşturmak için meydanları doldurmaya niyetini almıştır. Bundan sonra meydanlar, AK Parti ile dolup taşacaktır. AK Parti Türkiye`nin en dinamik, en canlı, en güçlü, en heyecanlı ve en titiz partisidir. AK Parti artık dünyada marka haline gelen bir partidir. Güzel ülkemizi ak kadroların yönettiği gibi, bu güzel ilçemizi de sizlerin gayreti ile AK Partili bir belediye yönetecektir. Bundan emin olunuz. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak biz azimli ve kararlıyız. Yürüdüğümüz yolun kutlu ve doğru yol olduğunu biliyoruz. Halkımıza güveniyoruz halkımız zamanı geldiğinde dersini verecek. İl genel meclisinde yine 4-0 başarı kazanacağız. Bu şekilde başarı da bizim elimizdedir başarılarda bizim elimizdedir. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak başarmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Murat Orhan arkadaşımı almış olduğu karardan dolayı kutluyor, başarılar diliyorum dedi. AK Parti Mut İlçe Başkanı Ali Keser Cuma gününe kadarki sürede belediye başkan aday adaylığını açıklayan isimleri söyledi ve kendilerine başarılar diledi.

AK Parti Mut Belediye Başkan Aday Adayı İlçe Tarım eski Müdürü Murat Orhan kendisini dinlemeye gelen kalabalığa hitaben selamlama konuşmasını yaptıktan sonra katılımcılara seslenerek Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. 1975 yılında Mut`ta dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Mut`ta tamamladım. Lise öğrenimi parasız yatılı Van Ziraat Meslek Lisesi`nde tamamladım. 1993 yılında Ziraat Teknisyeni olarak memuriyetime başladım. Aynı yıl Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünü kazandım. 1998 yılında Ziraat Mühendisi oldum. 1999 yılında Gölcük`te askerlik görevimi tamamladım. 2000 yılında Harran Üniversitesi`nde yüksek lisans eğitimime başladım ve 2002 yılında eğitimimi tamamladım. 2000 yılından bu yana Mut`ta İlçe Tarım Müdürlüğü görevini yaptım. Görev yaptığım süre boyunca Mut`u tarımda bir marka haline getirmek için çalıştım. Yapılan bu hizmetleri hep birlikte, AK Parti iktidarının desteği ile birlikte yaptık. Birçok kalkınma projesine, geçimi, ekonomisi ve potansiyeli tarıma dayalı insanlarımızı hedef alarak ve gelir düzeyini arttırmak, hizmet üretmek amacıyla gece gündüz demeden çalıştık. El birliği ile başardık. Zeytincilik ve kayısıcılık konusunda güzel çalışmalar yaptık. 1 Aralık 2008 tarihinde tarım sektöründeki çalışmalarımızı, tarımdaki marka çalışmalarımızı artık şehircilik anlamında da Mut`u marka haline getirmek için aday adayı oluyorum. Birçok projelerimiz var. Belediyeciliğin birçok asli görevleri var. Çöp, kaldırım, kanalizasyon, otopark gibi asli görevlerinin yanında insanlarımıza daha güzel projeler sunarak, Mut`un gelişmesini hep birlikte göreceğiz. Öncelikle bu projelerimizi, ilçe teşkilatımızla, belediye başkan aday adayı arkadaşlarımızla, il genel meclis üyelerimizle birlikte yapacağız. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için, mantığıyla çalışmalarımızı yapacağız. Rabbim nasip ederse, AK Parti iktidarında AK Parti`li belediye ile Mut Belediyesini bir makam kapısı olmaktan çıkarıp, hep birlikte hizmet kapısı yapacağız. Durmak yok, yola devam dedi. Murat Orhan kendisini dinleyen kalabalığın kurban bayramını kutladı. Murat Orhan konuşmasının ardından halkın arasına girerek onlarla sohbet etti, başarı dilekleri ve tebriklerini kabul etti.

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI BAYRAM ÇEREKÇİ:

Kendimi Anlatmak Durumundayım

AK Parti Mut Belediye Başkan Aday Adayları tanıtım programı çerçevesinde yapılan etkinliklerde 4 Aralık 2008 Perşembe günü saat 19.00`da Bayram Çerekçinin AK Parti Gençlik lokalindeki programı yer aldı. Aday tanıtım programında ilk olarak Ak Parti Mut İlçe Başkanı Ali Keser konuşmasını yaptı.

Ali Keser konuşmasında; İlçe teşkilatımızın düzenlediği aday adayı tanıtım programı kamuoyunun huzurunda devam etmektedir, gündem artık AK Parti`dir. AK Parti`nin ne kadar büyük ve ne kadar güzel, ne kadar şeffaf bir parti olduğu herkesin malumudur. Partimiz her geçen gün halkımızın ilgi odağı olmaya devam ediyor, devam edecektir. Yeter ki; sizlerin desteği, sizlerin azmi olsun, sizlerin şevki olsun. Siz azminizi ve şevkinizi kırmadığınız sürece, 29 Mart`taki yerel seçimlerde AK Parti`li bir belediyeye Mut ilçemizi kavuşturacağız. Bundan hepiniz emin olun. Her şey çok güzel gidiyor. Emin adımlarla ilerliyoruz. AK Parti ben duygusuyla değil, biz duygusuyla hareket etmektedir dedi. Ali Keser, aday adaylığını açıklayan Bayram Çerekçi`ye almış kararından dolayı teşekkür etti ve başarılar diledi.

AK Parti Mut Belediye Başkan Aday adaylığını partililerine ve kamuoyuna açıklayan Avukat Bayram Çerekçi: Ben bu salondaki kuşaktan oldukça farklı bir kuşaktanım. Bu kuşak farkı, bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Bizim yetiştiğimiz dönemdeki aldığımız terbiyede ve edindiğimiz tarzda, tevazu öğretildi, insan sevgisi öğretildi. Kendisini en son düşünmeyi öğretti. Bizim kuşağımız kolay kolay kendisinden bahsetmedi. Ben unsurlu cümleyi çok zor kurdu. Şu anda ben, maalesef diye ifade etmek istiyorum böyle bir durumla karşı karşıyayım. En az kullandığım cümle ben unsurlu cümle. Ama ne var ki bugünkü bulunduğum konum; kendimi anlatmakla ilgili. Onu da açıkça ifade edeyim, bundan dolayı da çok rahat değilim. Çünkü ben siyasete başladığım dönemden itibaren, siyaseti bir vatan görevi, millet görevi olarak gördüm. Ben Aslan Yalçın`la birlikte siyaset yaptım. Mut`ta siyasetinde yüz akıydı. 1968 ve yıl 2008, abartıya gerek yok. Tam 40 yıl. İnandığım davada başım dik, alnım açık bugünlere geldim. Bugüne kadar doğru olduğuna inandığım yoldan dönmedim. Bu düşünceyle yürüdüm. Makam mevki peşinde koşmadım. Demokratik parti`den meclis üyesi adayı oldum dedi. Geçmiş siyasi yaşamından bahseden Çerekçi, zor şartlarda bu görevleri yürüttüğünü söyledi ve kimsenin başını önüne eğdirmediğini vurguladı. Evinin kurşunlandığını, yazanesinin tahrip edildiğini ve toplamda 19 mağdur edici vakayla karşı karşıya kaldığını söyleyen Çerekçi, Bıkmadan, usanmadan, korkamadan inandığım insanlarla yoluma devam ettim dedi. 1982`den 2002 yılına kadar Doğru Yol Partisi`nde olduğunu belirten Çerekçi, 2002`den bu yana AK Parti`de davasına devam ettiğinin altını çizdi. Eğer insanların önündeyseniz, yönetmek durumundaysanız ve bir vebal üzerinizdeyse, bunun gereğini yaparım. Eğer siyasette yapılacak iş sonuç almaksa, çokla bu iş başarılır. Az olsun, bizim olsunla ancak levhanın sahibi olunur. Siyasette doğru söz söylemenin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Sonucu ne olursa olsun, doğru söylemekten kaçmadım ve dönmedim. Bu konuda çok ağır bedeller ödedim diyen Bayram Çerekçi yaşanan süreçteki bazı tespitlerini ve yorumlarını dile getirdi. Aday adaylık sürecinde bazı tenkitlerini belirten Çerekçi, projelerden bahsetmenin yeri olmadığını belirterek, aday adaylık sürecinin, kişilerin kendisinden bahsedeceği bir uygulama olduğunu, kimsenin kesinleşmiş aday olmadığını ifade etti. Mut`ta parçalanmış oylardan dolayı seçimlerde istenilen sonucun alınamadığını vurgulayan Çerekçi yaklaşık 20 bin seçmen içerisinden oyların dağılması ile ortalama 5 bin oyla seçimlerin neticelendiğini söyledi. Hangi formülle seçim alınırsa, o formüle katkı vereceğini ve sandıkta bileşilmesi gerektiğine dikkat çeken Çerekçi, bu konuda kendisinin elinden geleni yapacağını söyledi. Selahattin Arslan`ın belediye başkanlığı dönemiyle ilgili olarak Sevgili arkadaşımız 20 yıldır belediye başkanı. Artık yeter dedi. Eğer şartlar benden yana gelişirse, eğer ben farklı bir konumda sizlerin karşısında olursam, sizleri mahcup etmem. Referansım 40 yıllık siyasi geçmişim. Ben bütün aday arkadaşlarıma sesleniyorum. Bu davaya ben mantığıyla yaklaşmayalım. Örnek olmak zorundayız. Ben aday olmak ve başkan olmak, düşüncesiyle yola çıkmadım. Benim hiç aklımda yoktu. Bir takım arkadaşlar yanıma geldi. Tabanın adayı olarak görmek istedikleri isimleri düşünüyor ve seçim kiminle alınır, mantığıyla hareket ediyorlar. Bana geldiler ve benim bu sürecim de o şekilde başladı ve omuzlarıma yük bindi. Dedim ki, acaba istenmeyen bir sonuç alınır ve partim kaybederse ve bunda acaba benim bir eksiğim, yüz üstü bırakmışlığım olur mu, düşüncesiyle aday adayı oldum. Bir sorumluluktur ve bir vebaldir diye düşündüm şeklinde konuşan ve genel merkezin doğru bilgilendirilmesi konusunda hassasiyet beklediğini ifade eden Çerekçi, eğer ben aday gösterilirsem, bana güvenenleri mahcup etmem. Referansım 40 yıllık siyasi geçmişim dedi. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı kimseden beklentisi olmadığını, ağır faturalar ödediğini, sürgüne gönderildiğini, 19 vakayla mağdur olduğunu ifade eden Çerekçi, ilk defa bu süreçte kendilerinden destek istediğini söyledi. Siyasi birikimi, mesleki birikimi ve yüreğinin genişliğine güvendiğini söyleyen Çerekçi, siyaset sicilinin temiz olduğunu vurguladı.

AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI SELÇUK KAYA:

Çok Sayıda Eğitime Katıldım, Projeler Üstlendim

AK Parti Mut İlçe Teşkilatı Belediye Başkan Aday Adaylarının tanıtımının yanında İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylarının tanıtımını da yapmakta. Bu programı çerçevesinde 5 Aralık 2008 Cuma günü saat 10.00`da parti ilçe binasında Hacıahmetli Köyü Muhtarı Selçuk Kaya, AK Parti`den İl Genel Meclis Aday Adaylığını açıkladı.

Tanıtımda açılış konuşmasını yapan AK Parti Mut İlçe Başkanı Ali Keser; Aday adaylık sürecimiz bütün hızıyla devam ediyor. Basın huzurunda ve siz kamuoyuna bugüne kadar dört belediye başkan aday adayımızı tanıttık. Bugün Hacıahmetli Köyü`nden muhtar arkadaşımız Sayın Selçuk Kaya`nın İl Genel Meclis Üyeliği aday adayı tanıtımını yapacağız. Sizlerle birlikte Ak Parti`li bir belediyeye Mut ilçemizi kavuşturacağız. Aynı zamanda geçen seçimde de olduğu gibi il genel meclisi`nde de 4-0`lık başarımızı devam ettireceğiz. AK Parti her zaman hizmete amadedir şeklinde konuştu.

AK Parti`den İl Genel Meclisi Aday Adaylığını açıklayan Hacıahmetli Köyü Muhtarı Selçuk Kaya, kendi özgeçmişinden kısaca bahsettikten sonra yapmış olduğu çalışmalardan, katıldığı eğitim programlarından ve hak kazandığı sertifikalardan söz etti. Selçuk Kaya, 28 Mart 2003 yerel seçimlerinde muhtarlığa seçildiğini ifade etti. Kaya, köyünde hükümetin ve devletin desteği ile birçok projeye ve yatırıma imza attıklarını söyledi. Birçok eğitim programlarına katıldığını söyleyen Kaya, sertifika sahibi olarak birçok konuda yeterliliğe sahip olduğunu vurguladı. Menkul ve gayrimenkul danışmanlığı, sosyal güvenlik, sigorta ve bazı bankaların kredi danışmanlıklarını yaptığını ifade eden İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Selçuk Kaya, diğer aday arkadaşları ve parti teşkilatıyla birlik içerisinde hareket edeceğini sözlerine ekledi. İl genel meclisi üyeliğinin ağır bir sorumluluğu ve hassasiyet gerektirdiğinin bilincinde olduğunu söyleyen Kaya, çağdaş bir kent olmak ve temsil edilen makama söz getirmeden görevini yerine getireceğine herkesin inanmasını istedi. Kendini dinleyenlerin kurban bayramını kutlayan Kaya, kamuoyundan destek istedi ve aday adaylığı başvuru dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Ali Keser´e teslim etti.

AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI ALİ CAN:

Çalışmak bizden, destek sizden, takdir Allahtan

MEHMET ALİ DEMİR:

Millet AK Parti`ye Yüklendi

ALİ ŞİMŞEK:

Hizmetler %37`den %100`e Çıktı

AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylarının tanıtımının son gününde yani 5 Aralık 2008 Cuma günü Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Tunç`un tanıtımın yapıldığı programda İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylarını da tanıttı.

İlk olarak İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Ali Can programda yapmış olduğu konuşmasında Bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar dilerken, sonuç ne olursa olsun kazanan AK Parti olsun diyorum. Ben Ali Can. 1963 doğumluyum, serbest muhasebecilik yapmaktayım. AK Parti de kurucu muhasip üye ve yönetim kurulu üyeliği görevleri yaptım. 2004 yılı mahalli seçimlerinde il genel meclis üyesi seçildim. O dönemde 6-0`lık hedefimiz vardı. 4-0 aldık. Ama bu dönem teşkilatımızla bütünleşerek, bu hedefi yakalayacağımıza inanıyorum. Bugün asfaltsız köyümüz kalmadı. Köylerimizde sulama konusunda önemli çalışmalar yaptık. İbrahimli ve Yukarı Köselerli Köyünde sulama göletleri tamamlandı. Ayrıca Hükümet konağı, spor sahası, okul binaları gibi önemli çalışmalara, duble yolla birlikte imza attık. Önemli hizmetler yaptık ama halen eksikliklerimiz var, bu yüzden yeniden karşınızdayım ve aday adayıyım. Çalışmak bizden, destek sizden, takdir Allahtan diyorum. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Belediye başkanlığı ve il genel meclisi adaylığı sürecinin partimizde birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Yakında idrak edeceğimiz Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Yolumuz açık olsun, durmak yok yola devam diyorum dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Ali Demir neşeli bir atmosferde yapmış olduğu konuşmasında bayanların siyasetteki önemine değinerek sözlerine başladı ve Saygıdeğer hanımefendiler. Artık hanım efendiler diye söze başlamak da moda oldu. Bugün burada bayanların ağırlıklı olduğunu görünce de belirtmek istedim. Her siyasinin şunu bilmesi gerekir; eğer bayanlar seçimi almayı isterse mutlaka seçim alınır dedi. Mehmet Ali Demir selamlama konuşmasını yaptıktan sonra, Değerli dostlar 2001 yılında kurmuş olduğumuz AK Parti`de hamdolsun işte 2008 yılındayız ve 2009 yılı seçimlerine hazırlanıyoruz. 2001 yılında bu ülkede birçok siyasi parti varken, ne oldu Adalet ve Kalkınma Partisi diye bir parti kuruldu, bu millet bu partiye yüklendi de yüklendi, yüklendi de yüklendi. Yüklenemeyenler de dedi ki; sizden iktidar olmaz. Ama bu millet yüklendi ve 360 milletvekiliyle biz tek başına iktidar olduk, hamdolsun. Aradan az bir zaman geçti. 2004 yılında işte yola çıktık. Dört arkadaşımızla birlikte il genel meclis üyeliğine aday olduk. İşte, öyle oldu, böyle oldu Takavit`in sırası dört oldu. Dört olduk ama sırası bir olanlar ne oldu. Halep oradaysa, arşın burada dört-sıfır oldu. Cenab-ı Allah nasip ederse Mut`ta ve Göksu`da belediyeyi alacağımızı cihan-ı alem söyleşmeye durdu, sizin gayretinizle Allah`ın da izniyle hiç şüpheniz olmasın Göksu`da da, Mut`ta da belediyeyi bangır bangır alacağız. 6-0 demeye gerek kalmadı. Bizi eleştirenler oldu. Oyunuz azaldı diye. İktidara geldiğimiz günden bu yana yaşanan seçimlerde %8`lik 10`luk oy artırdık bize azaldı dediler, kendileri %8`lik oy alan partiye büyük parti dediler. Geçen sene bir seçim yapacak olduk. Bir verdik, %47. Bunlar şaka değil. İktidarsın, yıpranman lazım ama biz oy arttırdık. Bu seçimde artık %60 mı, 70 mi alabildiğine alacağız. Bu seçim çok önemli. Akşamın bu saatinde buradasınız, başka partilerin yapacağı bir şey kalmadı. Birbirimiz kırmayacağız. Politikada en kötü şey, içeriden yenilmektir. Bölünmektir. Onun için birbirimize sahip çıkacağız. Biz dört arkadaş Mut`a doya doya hizmet getirdik. Cumhuriyet tarihine eş değer hizmet yaptık. Bunu bilmeyenler ne yaptınız, diyorsa, Mut`un köylerini gezecek, o yolları, o hizmetleri görecek. Yapılan asfaltlar %100. Biz devraldığımızda bu oran %37 idi. Bu sicillerde, kayıtlarda var. Tarsus`tan sonra en fazla hizmet alan ilçeyiz. Neden bu? Siz bizi 4-0 gönderdiniz, biz de dört dörtlük hizmet ettik. Kurban bayramınız kutlu olsun, yeni yılınız hayırlı olsun. İl özel idaresi olarak Sanayi sitesinin yolu, çim saha, kapalı spor salonu, asfalt, hükümet binası, okul yaptık daha ne yapalım, bir de belediyeyi verdiniz mi, ne isterseniz, onu yapacağız şeklinde konuştu.

İl Genel Meclis üyesi ve 2009 yerel seçimleri öncesi AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı olarak süreçte yer alacağını belirten Ali Şimşek, Mehmet Ali Demir`in ardından yapmış olduğu konuşmasında, hizmetlerin dört dörtlük yapıldığını, köylere hizmetin ulaştırılma oranının %100 olduğunu belirtti.

mutilcemiz_logo

mutilcemiz

pamukkale

Trainee

• "pamukkale" is male

Occupation: Kimya öğretmeni

• Send private message

2

Friday, December 19th 2008, 12:00am

vatana millete hayırlı olsun,biz halk olarak isterizki en iyi kim yönetecekse o kişi gelsin.inşallah mut için hayırlı olur.
MUT İÇİN HEP BİRLİKTE OLMAK ZAMANIDIR

Counter:

Hits today: 2,519 | Hits yesterday: 3,351 | Hits record: 29,315 | Hits total: 3,713,494 | Clicks today: 25,020 | Clicks yesterday: 21,841 | Clicks total: 23,238,431 | Counter age (days): 1,180.98 | Counts since: Jul 27th 2011, 11:39pm
Rate this thread
istatistikler

Web Stats