Giriş yapmadınız.

• "Celal Necati UCYILDIZ" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Celal Necati UCYILDIZ"

Meslek: Araştırmacı - Yazar

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, July 8th 2015, 8:06am

İslamiyet ve Din Bezirganları

İSLAMİYET VE DİN BEZİRGANLARI

Din bezirganları Emevi Arapları olmasaydı, İslamiyet başka türlü yorumlanır, başka türlü yaşam bulur, başka türlü anılırdı. Bütün mesele ticari çıkar kavgasını din ile bağdaştırma, onu kullanma sevdasıdır. Peygamber Haşimilere verilmiş, bari halifelik bizim olsun. O dönemde Sevgili Peygamberimiz Muhammet Mustafa’nın Kadir Hum'daki vasiyeti hiçe sayılmış, kendi çıkarlarına göre din kullanılmaya başlanmıştır. Muaviye savaşlarda Kutsal kitap Kuran’ı parçalatarak ; süngülerin ucuna taktırmış, Ehlibeyt Ailesi bunu görünce savaşmadan vazgeçmiş ve savaş Emeviler lehine bitmiştir. Şimdi aynı zihniyet Arapça, Kürtçe Kuranlar ile siyaset yapıyorlar. Bütün İslam ülkelerini kana bulayan Vahabi din bezirganları “ Allahü Ekber “ deyip, insan kesiyorlar. Kurşuna diziyorlar, ya da diri diri gömüyorlar. Bu yetmiyor binlerce yıllık tarihi değeri olan kültür varlıklarını havaya uçuruyorlar.

Afganistan, Pakistan, Irak, Suriye, Mısır, Libya, Cezayir, Tunus, Afrika'nın adım adım ülkelerinde, gözleri dönmüş El Kaide, IŞİD gibi müslümen örgütler, vahşice insan öldürmeye devam ediyorlar. Bu örgütleri ayağa kaldıran, Arabistan –Katar Vahabi artıkları ve onların ortağı ABD eroin, petrol ve kirli işler için bunlar destekleniyor. Aman Rusya gitsin diye beslenen, büyütülen El Kaide dünyanın başına bela. İşte bu gibi örgütler sayesinde İslam terör ile birlikte anılıyor.

Geçen gün bir televizyon kanalında konuşuyorlardı: 7.y.y. çıkarılan içtihatlar ile Din dışı olanların ölmelerine fetva veriliyor. Öldürürsen mutlaka cennete gideceğine inanılıyor. Hatta öldürdüğün zındığın eşini karılığa alırsan, cennetin en güzel yerine gidiyorsun. Halifelik İstanbul‘a gelince, yanında gelen ulemalar, bu içtihatları geliştiriyorlar, 16 v 19. yılda önemli sayılan iki fetva ile Emevi gibi inanmayan zındıkların ( Şiiler, Aleviler, Ezidiler, Caferiler v.b. ) in öldürülmesi caizdir. İşte bu fetvalar ile Anadolu'da kardeşçe yaşayan Ezidisi, Alevisi, Sünnisi, birden bire düşman kesiliyor. On binlerce insan katlediliyor. Zorunlu iskanlar ile oradan, oraya sürülüyor. Balıkesir, Muğla, Denizli'ye, Girit, Kıbrıs, Halep'e gönderilen Karamanlıların hattı hesabı yok.

Ne adına bunlar yoldan çıkmış. Yola getirme adına savaş. 21. y.y. yapılan din adına yapılan katliamların aldığı güç işte bu içtihat ve fetvalar. Dünyayı kasıp kavuruyorlar. Adam öldürüyorlar dava adına, hırsızlık yapıyorlar dava adına. Dava için her şey mubah. Sahi bu dava ne. ŞERİAT DÜZENİ ile yönetim. Hangi şeriat, Emevi, Vahabi İslam yorumu ile ortaya çıkan, çıkarcı din bezirganlarının ideallerini gerçekleştirme savaşları.

Anadolu'da yaşayan Kürtler, Türkler, Lazlar, Rumlar, Ermeniler eğer din bezirganları olmasa, yüz yıllar boyunca kardeşçe yaşamalarına devam ederlerdi. Avrupa'da o kadar ırk, o kadar inanlar çeşitli çeşitli, hepsi kardeş kardeş yaşıyor. Kimse kimseye karışmıyor. Bunu çözmüşler; EŞİT YURTAŞLIK HAKKI verilmiş, uygulanıyor.

Oysa ülkemizde, Emevi uzantılarının elinde din, çok ama çok kötü kullanılıyor. İslam artık dünyada terör ile birlikte anılıyor. Uzun yıllar Türk Tarih Kurumunun başında bulunan bir akademisyen tarihçi Hallaçoğlu diyor ki; “ Eğer Dindar olmayan Deniz Baykal’a biz oy verseydik, biz ne derdik? “ vay halimize, ben nasıl inanırım bu profa. Anlattığı Ermeni tarihine, anlattığı Kürt tarihine, anlattığı Türk tarihine. Önce İslam, sonra Türk, önce İslam sonra Kürt, önce İslam, sonra insanlık.

İnsan yoksa, din de olmaz. Irk da olmaz. Önce İnsan olmayı denemek lazım. Eğer insansan, başkalarının ölümüne fetva yazamazsın. Öyle bir fetva varsa ki, var onu yırtmak gerekir. O fetvalar yırtılmaz ise, dünyada katliamlar, savaşlar devam edecek. İslamiyet terör ile anılmaya devam edecek. Munzur vadisinde sabah gün ışırken dua eden : önce komşu için sonra kendisi için dua eder. Ama din bezirganları hep, bana, hep bana der. Yani nalıncının keseri gibi. Tahtacının bıçkısı da bir sana, bir bana der.

O zaman gelin, şu emevi uzantılarının elinden oyuncakları alalım. Şu meri de olan içtihat ve fetvaları yok edelim. Yoksa, İslamiyetin terör ile anılmasına, şeriat özlemi ile milyonlarca insanın ölümlerine neden olmaya devam edeceğiz. Gelin İnsan olmayı bir deneyelim.

KİRMEN
Celal Necati ÜÇYILDIZ
celalnecatiucyildiz@hotmail.com
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Counter:

Hits heute: 168,106 | Hits gestern: 46,405 | Hits Tagesrekord: 168,106 | Hits gesamt: 11,170,522 | Klicks heute: 828,692 | Klicks gestern: 277,171 | Klicks gesamt: 117,291,934 | Alter (in Tagen): 2,636.83 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats