Giriş yapmadınız.

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın
  • Konuyu başlatan "mutilcesi"

Meslek: Editör

• Özel mesaj gönder

1

Friday, May 4th 2018, 3:57pm

En genç aday adayı Mut'tan

EN GENÇ ADAY ADAYI MUT’TAN

24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi Milletvekilliği için aday adayları ortaya çıkmaya devam ederken, Türkiye’nin en genç aday adayı ilçemiz Mut’tan çıktı. 18 yaşındaki lise öğrencisi Ali Ergin, Ak Parti’den aday adaylığını açıkladı. Ergin, halen Ankara Tefik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor.

Ak Parti Mut İlçe Başkanlığında, İlçe Başkanı Celal Kasap ve partililerin katıldığı toplantıda Milletvekilliğine aday adaylığını açıklayan Ali Ergin, “Beni adaylığa getiren şey, muhakkak ki davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette gençlere verdiği önem ve güven” dedi.

Ergin konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ve tabi Üstad Necip Fazıl’ın gençliğe hitabesinde, ‘kim var, diye seslenilince sağına ve soluna bakınmadan, fert fert, ben varım, cevabını verici, her ferdi, benim olmadığım yerde kimse yoktur, duygusuna sahip bir dava ahlakını pırıldatıcı bir gençlik… Dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, öcünün davası bir gençlik…’ dediği bir gençliğe layık olabilmek.”

“Salt bilgi değil aynı zamanda aksiyon sahibi gençler olmalıyız” diyen genç Ergin, “Özellikle ümmetin dik duran ama diklenmeyen, risk alabilen gençlere ihtiyacı var ve ben bu taşın altına elimi koymayı kendime görev biliyorum” diyerek, herkesten destek istedi.

2000 doğumlu olan Ali Ergin, Mut’ta kuyumculuk yapan Mehmet Ergin ile Çınar Koleji Kurucusu Hayriye Ergin’in oğlu. İlköğrenimini Mut’ta tamamlayan Ergin, 2014 yılında Ankara Tefik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesini kazandı. 1 yıl İngilizce Arapça hazırlık sınıfı okuyan Ergin, hala aynı okulda eğitimine devam etmekte.

Mut RengaRenk Haber Merkezi
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Counter:

Hits heute: 168,349 | Hits gestern: 46,405 | Hits Tagesrekord: 168,349 | Hits gesamt: 11,170,765 | Klicks heute: 829,179 | Klicks gestern: 277,171 | Klicks gesamt: 117,292,421 | Alter (in Tagen): 2,636.85 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats