Giriş yapmadınız.

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın
  • Konuyu başlatan "mutilcesi"

Meslek: Editör

• Özel mesaj gönder

1

Monday, May 7th 2018, 8:18am

Karım Kocam Oldum’la Kahkaha Tufanı

KARIM KOCAM OLDUM’LA KAHKAHA TUFANI

Mersin Tiyatro Fabrikası gruplarından Tiyatro Mulanbu’nun Mut’ta sergilediği ‘Karım Kocam Oldum’ adlı oyun, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Evli çiftlerin zamanla körelen anlayışlarının empati yoluyla tekrar hatırlanmasını mizahi bir dille konu alan oyun, izleyenleri hem eğlendirdi, hem ince mesajlar verdi, hem de gülmekten kırdı geçirdi.

Kanser hastası Gönül Evran Kevrek’in yeni çıkaracağı kitap yararına sahnelenen ‘Karım Kocam Oldum’, Mut Halk Eğitim Merkezinde sergilendi ve Mutlu tiyatro severlerden büyük ilgi gördü.

Umut Alagül’ün yazıp yönettiği, dramaturjisini Volkan Güneri’nin, müziklerini Nebii Şengezerin yaptığı iki perdelik oyun; hayat koşuşturması içinde kadının erkeği, erkeğin kadını anlamaya çalışmayı unuttuğu bu günlerde, farklı bir bakış açısıyla seyirciyi güldürmeyi hedefliyor.

Evlilikleri boyunca birbirlerini anlamayı unutmuş çiftlerin, aralarında empati kurmalarını mizahi bir dille anlatan oyunda, bir Hıdırellez gecesi birbirleri için diledikleri dilekleri gerçek olan Ayşe ve Ahmet, sabah olduğunda birbirlerinin bedeninde uyanırlar. Böylelikle, erkeğin ve kadının toplumdaki sorunlarını ve sıkıntılarını yaşayarak öğrenirler.

Karım Kocam Oldum’un oyuncu kadrosunda Ramazan Kozak, Faik Murat Aslan, Nebii Şengezer, Bergüzar Tanrıverdi, Derya Güneri, Umut Alagül ve Volkan Güneri, teknik ekipte ise Hazal Alagül, Meryem Şengezer ve Nihan Canara Aslan yer alıyor.

Zaman zaman kahkaha tufanının koptuğu oyun sonunda, oyuncular izleyenlerden büyük alkış aldı.

Oyun bitiminde sahneye çıkan Gönül Evran Kevrek, çıkaracağı kitap yararına sahnelenen oyun için Tiyatro Mulanbu ekibine ve kendilerine destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Kevrek’in çıkaracağı kitap, Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivalinde Mutluların beğenisine sunulacak.

Mut RengaRenk Haber Servisi
mutilcemiz_logo

mutilcemiz