Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, MUT İLÇEMİZ NET sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Adabey"

Meslek: Sosyal Pedagog/Danışman

• Özel mesaj gönder

1

Monday, January 17th 2011, 12:59am

Soner YILDIRIM CHP Mersin Milletvekili Aday Adayi

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI (E) ALBAY SONER YILDIRIM'IN AĞZINDAN SONER YILDIRIM:

KENDİNE FAYDASI OLMAYANIN, AİLESİNE,

AİLESİNE OLMAYANIN MAHALLESİNE,

MAHALLESİNE OLMAYANIN KÖYÜNE,

KÖYÜNE OLMAYAIN İLÇESİNE,

İLÇESİNE OLMAYANIN İLİNE,

İLİNE FAYDASI OLMAYANIN

DURDUK YERDE BEN MİLLETİMİ VATANIMI ÇOK SEVERİM DEMESİNİN SAMİMİYETTEN UZAK OLDUĞUNA,

HARP veya DARP OLMADIĞINA GÖRE,

BEN BU MİLLETİ ÇOK SEVERİM DEMENİN, SOYUT BİR KAVRAM OLMAKTAN ÖTE GİTMEDİĞİNE,

MAHALLENDEN, KÖYÜNDEN, İLÇENDEN, İLİNDEN GELEN, ARAYAN: BAKKAL AHMET AMCANIN veya ÇİFTÇİ MEHMET ABİNİN,
OĞLUNA ANKARA'DA YARDIMCI OLUP OLMADIĞINI, BİR DERDİNE DEVA OLUP OLMADIĞINI ADAMA SORACAKLARINA,
BU SORUNUN CEVABINA EVET DİYEMİYORSANIZ, GERİSİNİN BOŞ VE LAFTAN İBARET OLDUĞUNA,

BÖLGEMİN İNSANININ YARASINA MERHEM OLDUĞUM SÜRECE, AHMET AMCAMIN, AYŞE TEYZEMİN BANA ULAŞIP YARDIM İSTEDİĞİ TAKDİRDE, O İNSAN İÇİN BİR ŞEY YAPMADIĞI YAPAMADIĞI ZAMAN O GECE UYKUSUZ KALAN; YURDUM İNSANI İÇİN ANADOLU İFADESİ İLE AKAN KOKAN BULAŞAN BİRİSİNİN; BU VATANI, MİLLETİ ÇOK SEVİYORUM DİYEBİLECEĞİNE İNANAN,

BÖLGE İNSANIMIN YARDIM TALEPLERİNE "BİLMEM Kİ, OLUR MU Kİ, BENİ AŞAR Kİ, BİLGİSAYARLA YAPIYORLAR, ORDA TANIDIK YOK SÖZÜM GEÇMEZ" TÜRÜNDEN CEVAP VEREREK SIRT ÇEVİRENLERİN, VATAN MİLLET SEVGİSİNE İNANMAYAN,

MUT İLÇESİNDEN YETİŞMİŞ, BİR UCU MUT BİR UCU MERSİN ARSLANKÖYDEN OLAN İLKOKUL 2 DEN BERİ ÇALIŞIP OKUYAN VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE YILLARCA HİZMET ETTİKTEN SONRA SİYASET YAPIP BÖLGE İNSANIMA DAHA ÇOK HİZMET ETMEK İSTEYEN EMEKLİ BİR ALBAYIM.

BUGÜNE KADAR BÖLGEMDEN TOPLAM 228 CİVARINDA GENÇ ARKADAŞIMIN FARKLI KURUM VE KURULUŞLARDA İŞ AŞ EKMEK SAHİBİ OLMASINDA ACİZANE KATKIM OLAN.

UZUN YILLAR ANKARA'DA OLDUĞUM İÇİN VE DE BÖLGEM İLE YAKIN İLİŞKİ İÇERİSİNDE OLAN, BİR ÇOKLARININ YAPTIĞI GİBİ BAYRAMIMIZI TATİLİMİZİ EGE SAHİLLERİNDE GEÇİRMEKTENSE BÖLGEMDE GEÇİREN,

GÖREVDE İKEN BİLE BİR AYIN 10 GÜNÜNÜ BÖLGEMDE YETİŞTİĞİM TOPRAKLARDA GEÇİREN BİRİSİYİM.

BANA ULAŞAN VEYA BENİM ULAŞIP YARDIMIM DOKUNCAĞINA İNANDIĞIM HEMŞERİLERİME, GEREK SAĞLIK GEREK HUKUKİ GEREK İDARİ, AMMA YEREL AMMA MERKEZİ İDARE NEZDİNDE İŞLERİNE YARDIMCI OLAN, HASTASINI, ASKERİNİ TERMİNALDE KARŞILAYAN EVİNDE AĞIRLAYAN BİRİSİ OLDUM.

SON BİR BUÇUK AYDIR İLÇE İLÇE , KÖY KÖY DOLAŞIP HEMŞERİLERİMİN DERTLERİNİ SORUNLARINI DİNLEMEKTE ÇARE OLMAYA ÇALIŞMAKTA VE CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUĞUMUZU, YAPTIKLARIMIZIN YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI OLDUĞUNU İFADE EDİP, MİLLETVEKİLİ OLSAMDA OLMASAMDA, DÜN OLDUĞU GİBİ, HEP YANIBAŞLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİMİZİ ANLATMAKTAYIM.

BÖLGE GÖRSEL VE YAZILI BASININI YAKINDAN DA TAKİP ETMEKTEYİM, CHP NİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARINA DA FARKLI SİTELERDE YER VERİLDİĞİNİ GÖZLEMEKLE BİRLİKTE,

BENDEN HİÇ BAHSETMİYORLAR DEMİYORUM, BİZİ BİLEN BİLİYOR, BİLECEKLERDE ELEKTRONİK VEYA YAZILI ORTAMDA DEĞİL BİZZATİ ELİ ELİMİZE, ELİMİZ ELİNE, ELLERİ OMUZLARIMIZA, ELİMİZ OMUZLARA DEĞEREK GÖRSÜNLER TANISINLAR İSTİYORUM.

AMMA LAKİN ESKİ İÇEL DENEN MUT, ANAMUR, SİLİFKE, GÜLNAR, ERDEMLİ, AYDINCIK, BOZYAZI GİBİ İLÇELERİMİZDE DE BİRBİRİNDEN KIYMETLİ ADAY ADAY OLMAYI DÜŞÜNEN, AÇIKLAYAN, İMA EDEN ARKADAŞLARIMIZ OLMASINA RAĞMEN, BASINDA, KLASİKLEŞMİŞ, TABİR YERİNDEYSE BEN LİSE EĞİTİMİMDE İKEN SİYASET SAHNESİNDE OLAN, BEN EMEKLİ OLDUM HALA SİYASET SAHNESİNDE ADAY ADAYIDIR, DÜŞÜNÜLÜYOR, HALKIN GÖRMEK İSTEDİĞİ İSİMLER OLARAK BÜYÜKLERİMİZİN SIRALANMASINI DA ÜZÜLEREK İZLİYORUM.
BU BÜYÜKLERİMİZE HİZMETLERİNDEN DOLAYI SAYGI DUYUYORUM. AMMA LAKİN UNUTMAMAK GEREKİR Kİ "AĞAÇLAR BUDANDIKÇA YEŞERİR DAHA İYİ MEYVE VERİR"

YUKARIDA DA ARZ ETTİM, CHP NİN SAYIN GENEL BAŞKANI, HALKIN İÇİNDEN GELEN HALK GİBİ DAVRANAN SADE Mİ SADE MÜTEVAZİMİ MÜTEVAZİ KEMAL KILIÇDAROĞLU 'NUN DA HER DEFASINDA VURGULADIĞI:, ELİ ELİNİZE, ELİNİZ ELİNE, ELİNİZ OMZUNA, ELİ OMZUNUZA DEĞMEYEN PARTİLİ SEÇMEN SİZİN PARTİLİNİZ SEÇMENİZ DEĞİLDİR TÜRÜNDEN SÖYLEMLERİ EYLEMLERİ HERKESÇE MALUM OLUP TAKDİRLE KARŞILANMAKTADIR.

HALKIN PARTİSİ OLAN CHP NİN, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TARAFINDAN BELİRLENEN ALTI OKLU AMBLEMİ İLE ŞEKİL BULAN BU GERÇEK FELSEFESİ, SAYIN KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN YILLAR SONRA TEKRAR CANLANDIRILMIŞ OLUP, GENİŞ HALK KİTLELERİNİN ÖZLEMLERİ İKTİDAR OLARAK TEZAHÜR EDECEKTİR.

İNANDIĞIMIZ BU FELSFE IŞIĞINDA VE LİDERLİĞİĞİNDE 30 YILDIR YAPAGELDİĞİMİZ ŞEKİLDE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ. BAŞARAMIYORSAK TA KABAHATİ YİNE KENDİMİZDE ARAYACAĞIZ,
HALKIMIZA KENDİMİZİ ANLATAMADIK DİYE VE YILMADAN, KENDİMİZİ ANLATANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ, SON NEFESİMİZİ VERMEMİZ GEREKSE BİLE. BU COĞRAFYANIN ÇOCUĞU OLARAK DOĞDUK, BÜYÜDÜK, BU COĞRAFYADA TOPRAK OLMAYACAKMIYIZ,

BU COĞRAFYANIN İNSANI İÇİN HİZMET ETMEK VAZİFEMİZDİR.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Monday, January 17th 2011, 1:03am

CHP Mersin Milletvekili Aday Adayi Soner YILDIRIM

Güzel Kentimiz Mersinimizin DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 89'UNCU YILDÖNÜMÜ münasebeti ile :

Bütün Mersinli ve Mersinliyim diyebilen hemşehrilerimin, bu özel ve gurur verici günün anlam ve öneminin bilinci içerisinde, Ülkemizin içerinden geçtiği bu kritik dönemde de, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün çizdiği ilke ve gösterdiği hedefler doğrultusunda, bundan tam 89 yıl önceki bilinç ve heyecanla hareket edeceklerine olan inancımı paylaşır, selam ve saygılarımı sunarım.

Soner YILDIRIM
(E) ALBAY
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Monday, January 17th 2011, 1:07am

CHP MERSİN MİLLLETVEKİLİ ADAY ADAYI EMEKLİ ALBAY SONER YILDIRIM'IN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Çağdaş ve demokratik, ileri uygarlık düzeyini hedeflemiş Ulusların asla ama asla vazgeçilemeyecek temel unsurlarından birisi ÖZGÜR BASINDIR.

Hiçbir gücün etkisi ve telkini altında kalmadan ve gelecek kaygısı taşımadan tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına bağlı yazılı ve görsel basın: Demokrasilerin üç temel erki olan YASAMA, YÜRÜTME ve YARGI'nın yanında dördüncü bir erk olarak yer almaktadır.

Yazılı ve görsel basınımız ülkede ve dünyada olup biten bütün gelişmeleri bütün ayrıntıları ile ortaya koyup halkımızın özgür ve hür iradesi ile değerlendirme yapmasını, yanlışı ve doğruyu ayırt etmesini sağlayarak çoğulcu demokrasinin kurallarının işlemesini sağlamaktadır.

Bu vesile ile Basın Şehitlerimizi ve görevleri esnasında malul kalan Basın Çalışanlarını minnet ve şükranla anıyorum.

Zor şartlar altında, görev bilincini kayıp etmeden, görevlerini yapan basın mensuplarımızın ve onların teşkilatlarının daha da iyileştirilmesi, daha özgür bir ortamda, hiçbir baskıya maruz kalmadan daha ÖZGÜR çalışabilmelerinin sağlanması arzu ve iradesiyle: Tüm Basın Çalışanlarının ve özellikle Hemşerilerim olan Mersin Basın Çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutlar sağlık ve mutluluklar diler, saygılarımı sunarım.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Monday, January 17th 2011, 1:10am

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A. ADAYI MUT'LU (E) ALBAY SONER YILDIRIM'IN 10 OCAK 2011 TARİHİNDE ANKARA GÖLBAŞI'NDA MEYDANA GELEN ASKERİ HELİKOPTER KAZASINA İLİŞKİN AÇIKLAMASI:

VATAN İÇİN GÖZLERİNİ KIRPMADAN ÖLÜME GİDİP, ŞEHİTLİK ŞERBETİNİ İÇMEYE HER DAİM HAZIR OLAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN DEĞERLİ BEŞ EVLADINI KAYBETMESİNE NEDEN OLAN HELİKOPTER KAZASINDA, YAŞAMLARINI YİTİRİP ŞEHİTLİK MERTEBESİNE YÜKSELEN MESLEKTAŞLARIMA TANRIDAN RAHMET, AİLESİNE VE YAKINLARINA METANET DİLİYORUM.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VE SİLAH ARKADAŞLARININ KURDUĞU VE SONSUZA DEK YAŞAYACAK OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN VE TÜRK MİLLETİNİN BAĞRINDAN ÇIKAN VE MİLLETİNİN GÖZBEBEĞİ OLAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN DEĞERLİ MENSUPLARINA DA BAŞSAĞLIĞI DİLER, BU VESİLE İLE BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE ŞÜKRANLA ANAR, GAZİLERİMİZE SAYGILAR SUNARIM.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, January 17th 2011, 1:13am

C.H.P. MERSİN MİLLETVEKİLİ A. ADAYI (E) ALBAY SONER YILDIRIM'IN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ANNESİ ZÜBEYDE HANIM EFENDİNİN 88'İNCİ ÖLÜM YILDÖNÜMÜ MÜNESABETİ İLE YAYINLADIĞI MESAJ :

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Annesi Zübeyde Hanım Efendinin 14 OCAK 1923 tarihinde 66 yaşında ebediyete intikalinin 88'inci ölüm yıldönümünde kendisini rahmetle anıyorum.

Evlatlarımızın Vatana, Millete hayırlı bir insan olarak yetiştirilmesinde ANNELERİN rolü çok büyüktür. Bizleri 9 ay karnında taşıyan: Dünyaya getirdikten sonra ise yemeyip yediren, giymeyip giydiren, bizle üzülüp bizle gülen Değerli Annelerimizin emeklerini ne yapsak ödememiz mümkün değildir.

Türk Milletinin makus talihini aşarak, öldü denilen Osmanlı Devletinden Türkiye Cumhuriyeti Devletini çıkaran, Devrimleri ve ilkeleri ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin çağdaş uygarlık düzeyinde yolunu açan Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bu Millete hediye eden En Büyük Türk Anası Zübeyde Hanımı saygı ve sevgi ile anıyor, bu vesile ile bütün Annelerimizin ellerinden öpüyor, ebediyete intikal edenlere Tanrıdan Rahmet diliyorum, Ruhları şad oldun.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, January 19th 2011, 12:57am

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A. ADAYI (E) ALBAY SONER YILDIRIM CHP 'NİN TEK BAŞINA İKTİDAR OLMA YOLUNDA ANKARA DA DA KATKILARINA DEVAM ETMEKTEDİR.

CHP Mersin Milletvekili A.Adayı (E) Albay Soner YILDIRIM CHP'nin tek başına iktidar olma çalışmaları kapsamında, Seçim bölgesinde olduğu gibi Ankara'da da katılım ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gürsel TEKİN'in; Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Ankara Umum Otomobilciler ve Şoforler Odası Başkanı olan Sayın Mehmet YİĞİNER'i yaptıkları ziyarette, CHP Mersin Milletvekili A. Adayı (E) Albay Soner YILDIRIM'da hazır bulunmuş olup, Coşkulu ve kalabalık bir esanaf grubu tarafından alkışlarla karşılanan Sayın Gürsel TEKİN, esnafın sorunlarını dinlemiş ve esnafın kendisine yönelttiği soruları cevaplayıp, gündeme ilişkin önemli de açıklamalarda bulunmuştur.

Sayın Gürsel TEKİN açıklamalarında özetle:

Toplumsal yaşamda esnafın önemli bir yerinin olduğunu belirten Tekin, ancak esnafın plansız kentleşme nedeniyle günden güne önemini yitirdiğini söyledi.
Kentlerin büyümesine karşın esnafın küçüldüğünü anlatan Tekin, CHP olarak esnafın sorunlarını bildiklerini ve iktidar olmaları durumunda hazırladıkları projelerde bu sorunları çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

Korsan taksiler başta olmak üzere şoför esnafının en büyük sorunlarının başında yüksek akaryakıt fiyatlarının geldiğini ifade eden Tekin, "Esnafın sorunlarını en iyi biz biliyoruz. Çünkü esnaflıktan geliyoruz, çözümlerimiz de hazır" dedi.

Tekin, iktidar olmaları durumunda şoför esnafının Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME) temsilinin sağlanacağını, ayrıca sadece esnafın sorunları ile ilgilenen bir bakanlık kuracaklarını söyledi.

Gürsel Tekin, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Tekin, bir gazetecinin, Galatasarayın yeni stadı Türk Telekom Arena'nın açılışı sırasında yaşanan olaylara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisi ile Galatasaray yönetiminin olaylara karışanları kameralarla tespit edeceği yönündeki açıklamaların hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

"Seyrantepe ile ilgili olarak Sayın Başbakan'ın ciddi bir sağduyuya ihtiyacı var. Görünen o ki Sayın Başbakan'ın ciddi bir psikolojik sorunu var. Psikolojik sorundan kaynaklanan sadece Seyrantepe değil, biliyorsunuz daha önce heykelle ilgili de hiç siyasetçi üslubu olmayan bir üslup kullandı. 50 bin tane insan geliyor, bunların yarısının biletlerini TOKİ dağıtıyor, Başbakan'ın haberi var mı yok mu bilmiyorum? Burada oluşan reaksiyonu kameralarla tespit etmek, Galatasaray yönetimi, Emniyeti, hiç kimsenin haddi değildir. Bu ülkede demokrasi varsa herkes tepkisini gösterecektir. Sayın Başbakan'a da bizlere de yarın gelecek siyasetçilere de gösterecektir. Böyle bir anlayış olabilir mi? Herkesi fişleyeceksiniz, oh ne güzel. Şiddet olmadığı sürece herkes özgürce kendisini ifade edebilir. Sayın Başbakan inanıyorum ki bu yanlışın farkına varacak ve yönetime de belli ki baskı yapılıyor, Galatasaray yönetiminin de haddi değildir, iktidarın da haddi değildir. Sayın Başbakan bunlara alışmak zorundadır. 50 bin tane insan gelmiş, insanların reaksiyonları olabilir. Öyle kasetlere alacağım, fişleyeceğim, bu faşist anlayış kimseye yakışmaz..."

"TÜRKİYE'NİN KOŞULLARI EĞER BİR KOALİSYONU GEREKTİRİYORSA..."

"MHP ile bir koalisyondan söz ettiniz, bu sanıyorum seçim sonrasına yönelik ama öncesinde bir iş birliği olabilir mi?" yönündeki soru üzerine de Tekin, "Daha önceki açıklamalarım netti. Biz tek başımıza iktidar olmak istiyoruz, ama seçim sonrası Türkiye'nin koşulları, eğer bir koalisyonu gerektiriyorsa, herkesle koalisyon oluruz. Seçim öncesi bir ittifak söz konusu değil, tek başına iktidara kilitlenmiş durumdayız" dedi.

Tekin, "AK Parti de buna dahil mi?" yönündeki soru üzerine ise, "Net söylüyorum, CHP tek başına iktidarı hedeflemiş bir siyasi partidir. Ama yarın siyasetin bir realitesi de var. Geçmiş dönemlere bakın, olmadı mı bu ülkede? Ne yapacağız şimdi, koşullar, vatandaş böyle bir noktaya getirdiği zaman biz ülkeyi sahipsiz mi bırakacağız? Yoksa biz hiç kimseye hevesli değiliz. Bizim temel hedefimiz tek başına iktidar olmak. Bunu gittiğimiz yerlerde de görüyoruz" diye konuştu.

"BÜLENT ARINÇ'A HAVALE EDİYORUM"

Tekin, son günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile CHP arasında heykel tartışmaları nedeniyle karşılıklı açıklamalar olduğunun hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

"Sayın Bakan'a, Sayın Arınç aslında çok güzel cevap verdi. Bizim tekrar bu konu üzerine cevap vermemiz doğru olmaz. Sayın Arınç, 'Allah kimseyi bu duruma düşürmesin' dedi. Sayın Bakan'ın bu durumda oluşu çok üzücü bir olay. Sayın Başbakan'ın da bu duruma düşmesi çok üzücü bir olay. Yani gitmiş olduğu kent Paris değil Kars. Yani milli geliri bin doların altında, bir tek baca tütmüyor, işsizlik, yoksulluk had safhada. Çifti bitmiş, hayvancılık yapan bitmiş, Kars heykeli tartışıyor. Kars'ın da çok umurunda. Siz alt yapısını, üst yapısını işsizliği çözdünüz de heykel mi kaldı Sayın Başbakan. Önce bunları bir çözün. Heykeli bırakın sanatçılar konuşsun, ne sayın Başbakan anlar ne biz anlarız. Sayın Başbakan'a göre 'ucube' olabilir, bir başkasına göre daha farklı bir şey olabilir. Ama oradaki insanların beklentisi o heykelin ucube olup olmaması değil. Oradaki insanların Başbakan'dan beklentisi iş, aş, ekmek. Buna cevap verecekler, takılmışlar ne yazık ki 15 gündür kamuoyumuz bunu tartışıyor. Sayın Kültür Bakanı acınacak durumda, onu Sayın Bülent Arınç'a havale ediyorum."

Başbakan Erdoğan'IN, YAZAR AHMET ALTAN'A DAVA AÇMASI

Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ahmet Altan'a dava açmasının hatırlatılması üzerine de şunları kaydetti:

"Hepsini yakından takip ediyoruz. Son Ahmet Bey'in yazısını da okudum. Gerçekten kutluyorum kendisini hepimizi heyecanlandıran bir yazı. Açılan dava, Türkiye'de basın özgürlüğünün hangi aşamada olduğunun önemli bir göstergesi. Düşünebiliyor musunuz? Bu gazeteci arkadaşlarımız uzun süredir, AKP'yi destekleyen arkadaşlarımız, eğer bunlara bile hoşgörü göstermiyorsa Sayın Başbakan, muhalif olan ya da stattaki işçiye, öğrenciye hangi hoşgörüyü gösterecek? Ne vardı da 50 bin liralık dava açtı Sayın Başbakan? Ne demiş? Bir hakaret mi var? 'Sayın Başbakan kendine gel, silkin. Hakaret etme herkese' diyor. Sayın Başbakan'ın kullanmış olduğu iki tane üslup var. Bu üslubu mahallede kullansanız, adam adamı öldürür. Ne dedi Sayın Başbakan, 'Geberene kadar iç', böyle bir şey olabilir mi bu üslup kullanılabilir mi? 'Heykeli al uygun bir yere koy' hakaretse bunlar hakarettir, Sayın Altan'ın söylediği hakaret değildir, uyarıdır."

mutilcemiz_logo

mutilcemiz

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın

Meslek: Editör

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, January 23rd 2011, 4:05pm

Cevap: CHP Mersin Milletvekili Aday Adayi Soner YILDIRIM

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A.ADAYI (E)ALBAY SONER YILDIRIM:

" HAZİRAN 2011 SEÇİMLERİNDE HALKIMIZ OY PUSULASINDA CHP YE EVET MÜHRÜNÜ VURARAK, MAKUS TALİHİNİ SONA ERDİRECEKTİR"

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A.ADAYI (E) Albay Soner YILDIRIM; Cumhuriyet Kadınları Derneği Mersin Şubesi tarafından 23 Ocak 2011 tarihinde Mersinde düzenlenen FÜZE KALKANI konulu Panel çıkışında yaptığı açıklamada:

"Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkma noktasında büyük gayret ve çalışmalar gösteren Mersin Cumhuriyet Kadınları Derneğinin düzenlemiş olduğu FÜZE KALKANI konulu panele katılmaktan büyük bir mutluluk duydum. Sayın Dernek Başkanımız Emekli Öğretmen Şule DÜNDAR Hanımefendi ve Değerli Yönetim Kurulu arkadaşlarının bu güne kadar sürsüre geldiği önemli çalışmalarından birisine dahi burada tanıık olduk.Bu nedenle kendilerini kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Füze Kalkanı konusunda aydınlatıcı ve bu projenin ardında yatan gerçek asıl niyet panel katılımcılarına açık ve sade bir dille açıklanmış olup, önemli bilgilere sahip kılındık. Bu panele katılan her bir katılımcının, burada edindikleri gerçekleri çevrelerinde ki her bir eş dost akraba ile paylaşıp, halkımzın bu konuda bilinçlendirilip duyarlılık sağlayacaklarına inanıyorum.

Füze Kalkanı Projesi, Emparyelist güçlerin en başında yer alan ABD ve onun yanında yer alan diğer sömürgeci ülkelerin, kıt dünya kaynaklarını kendi ülke menfaatleri doğrultusunda kullanmak amacıyla gerçekleştirdikleri ve uygulamaya koydukları yeni bir aldatmaca projeden başka bir şey değildir. Asıl amaç, ABD ve emparyelist ülkelerin kendi halklarının refah seviyesini yükseltmektir. Açık bir ifade ile dünya silah tüccarlarının servetlerine servet katmak, silah satışlarını ve dolaysıyla silah üretimlerini arttırmak için yeni tehlikeler varmış gibi gösterip silah pazarlarını dinamik tutmaya yöneliktir. Bunun neticesinde emparyalist ülke halklarının kıt olan dünya kaynaklarını, diğer dünya ülkeleri halkarının aleyhine daha ucuza tüketebilmesini sağlamaktır.

CHP nin tek başına iktidar olacağı Hazşiran 2011 seçimlerinden sonra bu gidişe bir DUR denecektir. Bu gidişe DUR demek için Seçim Sandığında oylarımızın CHP ne toplanması, ülkemizin geleceği bağımsızlığımızın devamı için bir zaruret haline gelmiştir.

İktiadar izlemekte olduğu ekonomi, maliye ve sosyal politakalar ile halkımızı yoksullaştırmış, zengini dahazengin yapmıştır. Bu surette zengin sevetime nasıl daha çok servet katarım düşüncesi ile, sade vatandaşımız ise karnımı nasıl doyururum peşinde, gününü kurtarmaya çalışır iken, Ülkemiz hassasiyetleri konusunda duyarsızlaştırılmıştır. Halkımızın dikkati başka yönlere yoğunlaşmış iken, gündeme getirilen kısır ve sığ konular ile yaratılan tartışma ve fikir çatışması sürecinde İktidar, Ülkemizin gelceğine yönelik olarak Cumhuriyetimizin temel değerleri konusunda tartışmalara yorumlara neden olabilecek yasal ve hukuki düzenlemeleri sessiz sedasız toplumun gözünden uzakta TBMM den geçirmektedir. TBMM de Ana Muhalefet Partisi olan CHP nin değerli Milletvekilleri Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU ve başta Genel Başkan Yardımcımız Gürsel TEKİN olmak üzere yönetici arkadaşları ile iktidar partisine karşı yoğun bir mücadele vermketedirler. Bizlerde sade partilimizden, Genel Merkez Kadrolarımız, il ve ilçe ve belde teşkilatlarımız büyük bir özveri ile halkımıza bire bir gerçekleri göstermek için çaba ve çalışma içerisindedirler. Bütün bunlar milletimizin gözü önünde cereyan etmekte olup, milletimiz bu gerçekler ışığında iktidarın yapmak istediklerini görüp, Haziran 2011 seçimlerinde, iktidar partisini sandığa gömecektir.

Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında ki en zor şartlar altında dahi bu mücadeleyi bütün olumsuluık ve yılgınlığa rağmen başarıya ulaştıran ve BAĞIMSIZ HÜR DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ kuran milletimiz, aynı ruh ve heyacan içinde olduğunu yaptığım çaılşamlarda görmekteyim.Bu husus CHP'lilerin nin çalışma şevkini arttırmakta, her yeni güne yeni bir motivasyon ile başlamlarını sağlamaktadır.

Zoru başardık geçmişte, bu zorluğu aşıp, üllemiz üzerinde oynanan gizli oyunların artık gün ışığına çıktığı açıktan yürütüldüğü bu tarihi süreçte halkımız, yumruğunu seçim sandığında, OY PUSULASINDA CHP NE EVET MÜHRÜNÜ BASMAK SURETİ İLE MASAYA VURMUŞ OLCAKTIR.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, January 23rd 2011, 4:12pm

Cevap: Cevap: CHP Mersin Milletvekili Aday Adayi Soner YILDIRIM

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A.ADAYI (E) ALBAY SONER YILDIRIM'IN ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI MÜNASEBETİ İLE YAYINLADIĞI MESAJ:

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN LİDERLİĞİNDE TÜRK MİLLETİ TARAFINDAN KURULAN; TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN LAİK, DEMOKRATİK VE ÇAĞDAŞLIK MÜCADELESİNDE HER BİR VATANDAŞIMIZIN ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMESİNDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİNE İNANIYORUM.

24 OCAK 1993 DE KATLEDİLEN GAZETECİ UĞUR MUMCU, 31 OCAK 1990 DA KATLEDİLEN PROF. DR. MUAMMAER AKSOY'UN ÖLÜM TARİHLERİ İLE BELİRLENEN 24 OCAK VE 31 OCAK TARİHLERİ ARASININ ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI OLARAK KUTLANMASI MÜNASEBETİ İLE 18'İNCİ YILDÖNÜMÜNDE DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ, AZİZ MANİVAYATLARI HUZURUNDA SAYGI İLE ANIYORUM.

BÖYLE BİR HAFTANIN KUTLANMASI İÇİN BÜYÜK GAZETECİ UĞUR MUMCU'NUN KATLEDİLMESİNİN VESİLE OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR, ANCAK AYNI ZAMANDA DA UĞUR MUMCU'NUN BÜYÜKLÜĞÜNÜN DE AYRI BİR GÖSTERGESİDİR. YAŞAMI BOYUNCA DEMOKRASİ VE ADALET İÇİN MÜCADELE VEREN UĞUR MUMCU, KATLEDİLMESİ İLE BİLE; ADALET VE DEMOKRASİ İÇİN YOĞUN ETKİNLİKLERİN DÜZENLENDİĞİ BİR HAFTANIN OLUŞUMUNU SAĞLAYARAK YAŞAMI BOYUNCA VERDİĞİ ADALET VE DEMOKRASİ HİZMET VE MÜCADELESİNE ÖLÜMÜ İLE BİLE HİZMET VERMİŞTİR.

MUMCU, CUMHURİYET DÜŞMANLARIYLA, KARANLIK GİZLİ İLİŞKİLER YUMAĞINDA DEVLETİMİZ ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞIP BAĞIMSIZLIĞIMIZA KAST EDEN DÜNYA GÜÇLERİNE KARŞI KALEMİ İLE MÜCADELE ETMİŞ VE BU UĞURDA CAN VERMİŞTİR. GEREK ABDİ İPEKÇİ GEÇMİŞTE AYNI UĞURDA CANINI VERİR İKEN, BAHRİYE ÜÇOK, AHMET TANER KIŞLALI, NECİP HABLEMİTOĞLU VE İSMİNİ SAYAMADIĞIM AYDINLARIMIZ BU SÜREÇTE CAN VERİP DEMOKRASİ VE ADALET ŞEHİDİ OLMUŞLARDIR.

CUMHURİYETMİZİN TEMEL DEĞERLERİNE SIKI SIKI SARILIP ONA KAST EDEN GEREK İÇ GEREKSE DIŞ GÜÇLERE KARŞI: MÜCADELEMİZİ GEREKİRSE CANIMIZ PAHASINA SÜRDÜRECEĞİZ. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ İLKELER DOĞRULTUSUNDA YOLUMUZA DİMDİK ESASLI DURUŞUMUZ VE KARARLIĞIMIZLA DEVAM EDECEĞİZ. ÜLKEMİZİN BAĞIMSIZLIĞININ SONSUZA DEK SÜRMESİ İÇİN TOPLUMUN HER KESİMİNİN ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUĞU KORKUSUZCA YERİNE GETİRCEĞİNE OLAN İNANCIMI YENİLEYİP, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNE SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKIP ONU YAŞATACAĞIZ, BU UĞURDA KATLEDİLEN TÜM AYDINLARIMIZI 18 İNCİ ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI'NDA SAYGI İLE ANIYOR BU UĞURDA; MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRETİN DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYCAĞIZ, UNUTTARAMAYACAKLAR..
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Sunday, February 6th 2011, 1:25am

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A. ADAYI E. ALBAY SONER YILDIRIM'IN LAİKLİĞİN ANAYASIMIZDA YER ALMASININ YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

74 YIL ÖNCE LAİKLİK İLKESİNİN ANAYASIMIZDA YER ALMASININ 74 ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE CUMHURİYETİMİZİN TEMEL İLKELERİ OLAN LAİKLİK İLKESİ KONUSUNDA TARTIŞMLARIN OLMASI BÜYÜK ÜZÜNTÜ VERİCİ OLDUĞU GİBİ AYNI ZAMANDA DA DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR. BUNDAN TAM 74 YIL ÖNCE KABUL EDİLEN YASA İLE ANAYASAMIZDA YERİNİ BULAN VE BU GÜNE KADAR TEMEL YASAMIZDA YERİNİ BULMUŞ OLAN LAİKLİK İLKESİ ÜZERİNDEN SPEKÜLASYONLARIN YAPILIYOR OLMASI GERÇEĞİ KARŞISINDA ASIL NİYETİN CUMHURİYETİN TEMEL NİTELİKLERİ OLDUĞUNU APAÇIK KARŞIMIZA ÇIKARMAKTADIR. CUMHURİYETİMİZİN TEMEL NİTELİKLERİNE VE CUMHURİYETİMİZİN KAZANIMLARINA KARŞI İÇ VE DIŞ GÜÇLER TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN SİSTEMLİ BİR YIPRATMA VE NİHAYETİNDE TAMAMIYLA ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK FAALİYETLER DE SON NOKTAYA GELİNMİŞTİR. BAĞIMSIZLIĞIMIZA KAST EDİLEN KARANLIK GÜÇLER GİZLİ EMELLERİNE ULAŞABİLMEK İÇİN YILLARDIR YÜRÜTTÜKLERİ SİSTEMLİ VE DÖRT KOLDAN POLİTİKALARINDA HEDEFLERİNE ULAŞMALARINA RAMAK KALDIĞINI SANDIKLARI BİR ANDA, TÜRK MİLLETİ KURTULUŞ SAVAŞINDA Kİ HEYECAN VE COŞKU İLE HAZİRAN 2011 GENEL SEÇİMLERİNDE MASAYA YUMRUĞUNU VURARAK BU GİDİŞATA DUR DİYECEKTİR. TARİH BOYUNCA HÜR YAŞAMIŞ VE HÜR YAŞAYACAK OLAN TÜRK MİLLETİ, ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ HEDEF OLAN ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNE ADIM ADIM İLERLEMEYE DEVEM EDECEKTİR. BU SÜREÇTE ÖNÜNE ÇIKAN BÜTÜN ENGELLERİ BİR BİR YIKIP AL AŞAĞI EDECEKTİR. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNDE BAHSETTİĞİ GİBİ, DAHİLİ VE HARİCİ DÜŞMANLAR HER ZAMAN HER DAİM VAR OLACAKTIR. ANCAK TÜRK MİLLETİ DÜN OLDUĞU GİBİ BU GÜNDE YARINDA BU DÜŞMANLARA KARŞI MÜCADELE AZMİNDE YILGINLIK VE BIKKINLIK OLMAYACAKTIR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÜZERİNDE KARANLIK EMELLERİ OLANLARA KARŞI TÜRK MİLLETİ HAZİRAN 2011 SEÇİMLERİNDE ÖNÜNE KONAN SANDIKTA CEVABINI VERECEK VE CUMHURİYET HALŞK PARTİSİNİ TEK BAŞINA İKTİDAR YAPACAKTIR.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, February 6th 2011, 1:33am

CHP MİLLETVEKİLİ A. ADAYI (E) ALBAY SONER YILDIRIM MERSİN ESNAF VE SANATKARLARI ODALARI BAŞKAN VE YÖNETİCLERİ İLE BULUŞTU

CUMHURİYET HALK PARTİSİ MERSİN MİLLETVEKİLİ A. ADAYI EMEKLİ ALBAY SONER YILDIRIM, SİLİFKE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI SAYIN UÇAL MAVİLİ İLE BİRLİKTE 01.02.2011 TARİHİNDE, MERSİN ESNAF VE SANATKAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI SAYIN TALAT DİNÇER'İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

SAYIN SONER YILDIRIM ZİYARET SONRASINDA:

"CHP'NİN TEK BAŞINA İKTİDAR OLMASI YÖNÜNDE ANKARA'DA OLDUĞU GİBİ, SEÇİM BÖLGEM MERSİN İLİMİZ VE İLÇELERİNDE ESNAF VE SANATKAR ODALARI YÖNETİCİLERİMİZİ ZİYARET EDİYORUM. BU KAPSAMDA SAYIN TALAT DİNÇER ABİMİZİ ZİYARET EDİP, CUMHURİYET HALK PARTİSİNDEN MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUĞUMU KENDİLERİ İLE PAYLAŞTIM. ESNAF VE SANATKARLARIMIZIN GEREK ULUSAL GEREKSE YEREL ANLAMDA SORUNLARINI BİLEN BİRİSİ OLARAK, ESNAFIMIZIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA KENDİLERİNE GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİMİ PAYLAŞIP, DÜN OLDUĞU GİBİ, BU GÜNDE , YARINDA, MİLLETVEKİLİ SEÇİLSEKDE SEÇİLMESEKDE YANLARINDA KATKI VERMEYE DEVAM EDECEĞİMİZİ KENDİLERİNE İFADE ETTİM.

SAYIN BAŞKANIMIZ, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMAMDAN DOLAYI DUYDUKLARI MEMNUNİYETİ İFADE EDİP, ÇIKTIĞIMIZ YOLDA BAŞARILI OLAMAMIZ YÖNDE İYİ DİLEKLERİNİ İFADE ETTİLER. ZİYARETİMİZ BOYUNCA SAMİMİ BİR ORTAMDA GEÇEN BU ZİYARETİMİZ BENİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLMUŞTUR, SAYIN BAŞKANIMIZA YAKIN İLGİSİNDEN DOLAYI BURDA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM. " ŞEKLİNDE AÇIKLAMADA BULUNARAK DEVAMINDA,

" ESNAFLARIMIZN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİMİZİ PAYLAŞMAK KAPSAMINDA GEÇEN HAFTADA SİLİFKE TAŞUCU TAŞIMA KOOPERATİFİ BAŞKANI VE YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK ÇOK FAYDALI BİR GÖRÜŞME OLDU, KENDİLERİ GÜNDEMDE OLAN SORUNLARINI TARAFIMA AKTARDILAR VE ÇÖZÜM ÜRETME KONUSUNDA DERHAL İLGİLİ MERCİLER NEZDİNDE GİRİŞİMDE BULUNDUM, HEMŞEHRİLERİME HİZMET AŞKI İLE TALİP OLDUĞUMUZ MİLLETVEKİLLİĞİ GÖREVİNİ DERUHTE ETMEDEN DE İMKAN VE KABİLİYETLERİMİZ DAHİLİNDE BU GÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRADA HER TÜRLÜ İSTEK VE TALEPLERE KARŞI DUYARLILIĞIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. BU NEDENLE SEÇİM ÇALIŞMALARIM KAPSAMINDA YÜRÜTTÜĞÜM FAALİYETLERİM ESNASINDA HEMŞEHRİLERİMİN SORUNLARINI DİNLEYİP NE YAPIP NE YAPAMAYACAĞIMIZI KENDİLERİNE İFADE EDİYORUM. YAPABİLECEKLERİMİZ NOKTASINDA DERHAL HAREKETE GEÇİP, SORUNUN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA MÜCADELE VERİYORUM. SONUÇ ALDIĞIMDA HEMŞEHRİLERİMİZİZ YÜZÜNDEKİ MUTLULUĞU GÖRMEK BENİM İÇİN EN BÜYÜK ÖDÜL OLMAKTADIR.

BİLİNDİĞİ GİBİ BİR ÖNCEKİ HAFTADA ANAMUR İLÇEMİZDE ESNAF VE SANATKARLAR ODAMIZ BAŞKANIMIZ SAYIN AHMET ÇETİN İLE ANAMUR ESNAF VE SANATKARLAR KEFALET KOOPARETİFİ BAŞKANI SAYIN AYDIN ÇELİK'İ YİNE MUT ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI SAYIN ALİ TÜTÜN'Ü VE MUT ESNAF VE SANATKARLAR ODAMIZ BAŞKANIMIZ SAYIN EYÜP CÜLÜÇ'Ü , AYDINCIK ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI HİKMET ARI ARKADAŞIMIZ , MERSİN MİNİBÜSÇÜLER ESNAF ODASI BAŞKANIMIZ ABDÜLAZİZ BİRİCİK'İ, MERSİN GİYİM EŞYALARI ODASI BAŞKANIMZI HALİM ÇAVUŞOĞLU ABİMİZİ, MERSİN ÇİÇEKÇİLER ESNAFI ODASI BAŞKANIMIZ ÖMER ŞAHBUDAK KARDEŞİMİZ, MERSİN KAHVECİLER ESNAFI ODASI BAŞKANIMIZ NİHAT DAĞDELEN ARKADAŞIMIZ, ERDEMLİ MADENİ SANATKARLAR ODASI BAŞKANIMIZ İSMET ERDOĞAN ABİMİZİ VE MERSİN ESNAF KEFALET KOOPERATİF BAŞKANIMIZ SABİT YELKOVAN ABİMİZ ZİYARET EDİP FAYDALI GÖRÜŞMLER YAPTIM. BU BAŞKANLARIMIZ ZATEN GEÇMİŞTEN BERİ YAKIN İLİŞKİ VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLDUĞUMUZ ARKADAŞLARIMIZ VE ABİLERİMİZDİR. O NEDENLE GÖRÜŞMELERİMİZ ÇOK SAMİMİ BİR ORTAMDA GELİŞTİĞİNİ İFADE ETMEK İSTİYORUM. ZİYARET ETTİĞİM BÜTÜN BAŞKANLARIMIZ VE YÖNETİCİLERİMİZ, SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA KENDİLERİNE UZATILAN HER ELİ ESNAF ARKADAŞLARIMIZ LEHİNE OLABİLECEK HER BİR GİRİŞİMİ DESTEKLEMEK İÇİN BÜYÜK BİR HEYECAN VE ŞEVK İÇERİSİNDE DAVRANDILAR. KENDİLERİNE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM. ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE ESNAF TEŞKİLATLARINA YÖNELİK ZİYARET VE GÖRÜŞ ALIŞ VERİŞLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR." ŞEKLİNDE AÇIKLAMADA BULUNMUŞTUR.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, February 6th 2011, 1:39am

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A.ADAYI E.ALBAY SONER YILDIRIM'IN MUT BARAJINA İLİŞKİN YAPTIĞI AÇIKLAMA

" MUT İLÇEMİZ ALAÇAM, SAKIZ, AYDINOĞLU, BOZDAĞAN, SUÇATI, TEKELİ, İLİCE, YALNIZCABAĞ, ÖZLÜ, ZEYTİNÇUKURU, HACIİLYASLI, DERİNÇAY, HAMAM, EVREN, ÇAMLICA, ÇATAKBAĞ VE KADIKÖY OLMAK ÜZERE 17 KÖYÜMÜZÜN, MERSİN İLİMİZ MUT İLÇESİ GÖKSU BELDESİNDE YAPIMI PLANLANAN MUT BARAJINDAN KÖY ARAZİLERİNİN TARIMSAL SULANMASI İÇİN PROJE YAPILMASI VE SUSUZ ARAZİLERİN SUYA KAVUŞTURULMASI İLE MUT EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYARAK, İSTİHDAMI ARTTIRACAĞI GERÇEĞİNDEN HAREKETLE, SÖZ KONUSU 17 KÖYÜMÜZÜN BİR ARAYA GELEREK AYDINOĞLU KÖYÜ MUHTARI SAYIN MEHMET ŞAN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE 09.07.2010 TARİHİNDE BAŞLATILAN ÇALIŞMALARA KATKI VEREBİLMEK MAKSADIYLA GEREK ANKARA GEREKSE YERELDE YETKİLİLER NEZDİNDE Kİ GİRİŞİM VE ÇALIŞMALARIMIZDA OLUMLU GELİŞMELERİN OLDUĞUNU PAYLAŞMAK İSTİYORUM. YAKLAŞIK 3000 HEKTARLIK BİR ARAZİ OLAN SAKIZ OVASI ARAZİLERİ OLARAK ADLANDIRILAN VE 17 KÖYÜMÜZÜN SINIRLARI İÇERİSİNDE BULUNAN, BU ARAZİDE SULU TARIM YAPILABİLMESİ MAKSADIYLA ATILAN ADIMLARIN İLK MEYVELERİNİ VERMİŞ OLDUĞUNU GÖRMEK BÜYÜK BİR MUTLULUKTUR. 4628 SAYILI ELEKTRİK PİYASASI KANUNU HÜKÜMLERİ KAPSAMINDA YAPILMASI PLANLANAN MUT BARAJI VE HİDRO ELEKTRİK SANTRALI PROJESİNDEN SULANMASI DÜŞÜNÜLEN ARAZİLER İÇİN SU TEMİN EDİLMESİNE YÖNELİK OLMAK ÜZERE, MUT BARAJI FİZİBİLİTE RAPORUNA İLİŞKİN OLARAK, SÖZ KONUSU SULAMA PROJESİNİN DİKKATE ALINARAK BARAJ İŞLETME VE İNŞAAT ÇALIŞMALARININ PLANLANMASI VE PROGRAMLANMASI İÇİN DEVLET SU İŞLERİ 6 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE ÇALIŞMALARA BAŞLANMIŞTIR. YÜZ YILDIR KURAK OLAN SUYA HASRET KALMIŞ SAKIZ OVASININ SUYUNA KAVUŞMASI VE BEREKETLİ TOPRAKLARINDAN DOĞAL ÜRÜNLER ALINIP, KÖYLÜMÜZE İŞ AŞ YARATMASINA BİR ADIM DAHA YAKLAŞILMIŞTIR. MUT EKENOMİSİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN SÖZ KONUSU SULAMA PROJESİ İŞLE İLGİLİ OLARAK EN KÜÇÜK BİR KATKISI OLABİLECEK BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİZİN BU MEYANDA ÇALIŞMA VE DESTEK VERMESİNİ HASSETEN TALEP EDİYORUM. BÖLGE İNSANIMIZ İÇİN YAPILACAK HER BİR HİZMET HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDEDİR. BU SULAMA PROJESİ KONUSUNDA EMEĞİ GEÇEN HER BİR BİREYİMİZİN HAKKI YILLAR GEÇSEDE UNUTULMAYACAK, İŞ AŞ OLAN HER BİR VATANDAŞIMZIN ALIN TERİ İLE KAZANDIĞI HER BİR LOKMASINDA MİNNET VE ŞÜKRANLA ANILACAKTIR. ADI GEÇEN PROJENİN HAYATA GEÇİRİLMESİNDE ÇORBADA TUZUMUZ OLMASI YOLUNDAKİ GAYRET VE ÇABAMIZ BU GÜN OLDUĞU GİBİ YARINDA DEVAM EDECEKTİR."
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, February 6th 2011, 1:45am

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ A.ADAYI E.ALBAY SONER YILDIRIM'IN MERSİNLİ MİNİBÜSÇÜLERE İLİŞKİN AÇIKLAMASI

"MERSİN İLİMİZDE EKMEKLERİNİ KAZANAN MİNİBÜSÇÜ ESNAFIMIZ 1986 YILINDAN BU YANA İL TRAFİK KOMİSYONUNCA TESPİT VE TAHDİT EDİLEN "M" PLAKASI İLE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİRLER. GELİŞEN VE DEĞİŞEN ÇAĞIMIZDA TOPLU TAŞIMACILIKTA EN AZ ARAÇ İLE EN FAZLA YOLCU TAŞINMASI BİR ZARURET HALİNE GELMİŞTİR. BU DURUM KENT TRAFİĞİNİ DE BÜYÜK ORANDA OLUMLU ETKİLEYECEĞİ AÇIKTIR. BU NEDENLE İLİMİZ MERKEZİNDE FAALİYET GÖSTEREN MİNİBÜSLERİN BELİRLİ BİR PLAN PROGRAM DAHİLİNDE OTOBÜSLERE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ GEREKMEKTEDİR. İLK ANDA SANKİ OTOBÜSÇÜ ESNAFIMIZIN ALEYHİNE GİBİ GÖRÜNEN BU DURUM, UZUN VADEDE HEM KENTİMİZ YAŞAYANLARI HEMDE OTOBÜSÇÜ ESNAFIMIZ İÇİN DE FAYDALI VE YARARLIDIR. NİTEKİM ÜLKEMİZDE BAŞTA KOCAELİ OLMAK ÜZERE KARADENİZ EREĞLİSİ GİBİ YERLEŞİM YERLERİMİZDE MİNİBÜSLER BELİRLİ BİR MASTER PLAN PROGRAM KAPSAMINDA OTOBÜSE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR. MERSİNİMİZ MERKEZİNDE DE BU KONUDA DAHA EVEL 15.11.2006 TARİHİNDE UKM KARARI ALINMIŞ HATTA BU KARARIN UYGULANABİLİRLİĞİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN SORULMUŞ VE BAKANLIĞIN 09.03.2007 TARİHLİ YAZISI İLE DE UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR. BU KAPSAMDA MERSİNDE "M" PLAKALI MİNİBÜSLERİN ASGARİ 20+1 AZAMİ 27+1 TAŞIMA KAPASİTELİ OTOBÜS CİNSİ ARAÇLARLA SÜRDÜRMELERİNE VE "M" PLAKALARIN YENİ ALINACAK OTOBÜSLERE TAKILMALARINA VE MİNİBÜSLERİN TRAFİKTEN ÇEKİLMESİNE KARAR VERİLMİŞ VE UYGULAMA BAŞLATILMIŞTIR. ANCAK BİLAHARE SÖZ KONUSU UYGULAMANIN KANUNA AYKIRI OLDUĞU CİHETLE İDARE MAHKEMESİNDE AÇILAN BİR DAVA NETİCESİNDE AÇILAN DAVA SONUCUNDA İLGİLİ YEREL MAHKEME SÖZ KONUSU UKM KARARINI İPTAL ETMİŞ VE MİNİBÜSLERİN OTOBÜSE DÖNÜŞÜMÜ KONUSU DURDURULMUŞTUR. GELİNEN NOKTADA KENT İÇİ TRAFİĞİN RAHATLATILMASI MAKSADIYLA OTOBÜSÇÜ ESNAFIMIZINDA OLASI MAĞDURİYETİNİ ÖNLEYECEK TEDBİRLERİN GELİŞTİRİLEREK, "M" PLAKALI MİNİBÜSLERİN OTOBÜSE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ BİR ZARURETTİR. KALDI Kİ 25.2.2004 TARİHLİ YÖNETMELİKTE MİNİBÜS TANIMI YAPILMAMIŞ OLUP, SÜRÜCÜSÜ DAHİL EN AZ 9 OTURMA YERİ OLAN VE YOLCU TAŞIMAK İÇİN İMAL EDİLEN MOTORLU TAŞIT OTOBÜS OLARAK TANIMLANMIŞTIR. BU NOKTADA YOLCUSU DAHİL EN AZ 9 VE ÜZERİ İMAL EDİLEN YOLCU TAŞIMAYA MAHSUS BÜTÜN MOTORLU TAŞITLAR OTOBÜSTÜR. O HALDE 20+1 DE OLSA 27+1 DE OLSA, EN AZ 9 KİŞİLİK OLAN MOTORLU TAŞITLARIN TAMAMI OTOBÜSTÜR. BU NOKTADA SÜRÜCÜSÜ DAHİL EN AZ 9 VEYA DAHA FAZLA YOLCU TAŞIMAYA MUSAİT OLAN BİR "M" PLAKALI MİNİBÜSÇÜ ESNAFIMIN BU ARACINI MAKSİMUM 27+1 OLAN BİR ARACA TAKIP İŞLETMESİ HUKUKİ BİR KAKTIR. ZARURETTİR. BU HUSUSTA MİNİBÜSÇÜ ESNAFIMIZIN HAKKINI HUKUKUNU, HALİ HAZIR OTOBÜSÇÜ OLAN ESNAFIMIZIN HAKKINI HUKUKUNU DA GÖZETEREK TAKİP EDİP, ÜZERİME DÜŞENİ YAPACAĞIMI İFADE ETMEK İSTİYORUM" ŞEKLİNDE AÇIKLAMADA BULUNDU.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

isdem

Acemi

• "isdem" bir erkek

Meslek: memur

• Özel mesaj gönder

13

Monday, February 7th 2011, 8:34am

Hayırlı olsu diyelim ama bir eleştirim olcak, sayın adayımız Anamura gelmiş fakat biz mutlular olarak kimsenin haberi yok önce gittiği yerlerde kendimizden kimler var araştırarak ziyaretlerini yaparsa çok daha faydalı olacaktır. saygılarımla.

AYDIN06

Orta Düzey

• "AYDIN06" adlı kullanıcı yasaklandı

Meslek: Emekli

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, February 8th 2011, 6:43pm

CHP adayi

Sn.Soner YILDIRIM;

Adaylığınız hayırlı olsun. Bu ülkede herkes siyasetle ilgilenmeli siyasette yapmalıdır, siyasi hayat daha katılımcı daha üretken olmalıdır, buna gönülden inanırım.

Sizden bir istirhamım var; Madem asker kökenlisiniz ve CHP millet vekili aday adayısınız; Chp nin; 28 şubat dönemi, 12 Eylül askeri darbesi, ve 1960 askeri darbesi hakkında uyguladığı politikaları nasıl değerlendirirsiniz? Genel olarak darbe dönemlerini değerlendiren bir yazınızı bu sayfalarda görmeyi çok arzu ederim.

Çalışmalarınızda başarılar diler teşekkür ederim.

• "mustafa" bir erkek

Meslek: Kamu Emeklisi

• Özel mesaj gönder

15

Wednesday, February 9th 2011, 8:46am

Cevap: Soner YILDIRIM CHP Mersin Milletvekili Aday Adayi

=)Hayrlı olsun Soner YIDIRIM beye partisi önemli değil önemli olan kişiligi ve kendine öz güveni ile ordusuna güvensin ve inancı olsun vatana millete hayırlı uğurlu olsun. :)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "mustafa" (Feb 9th 2011, 8:49am)

muttan

Orta Düzey

• "muttan" adlı kullanıcı yasaklandı

Meslek: KAMU GÖREVLİSİ

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, February 20th 2011, 1:07am

Cevap: CHP Mersin Milletvekili Aday Adayi Soner YILDIRIM

Aday adaylığınız hayırlı olsun.....güzel insan saygıdeğer insan,değerli insan,donanımlı,kendini yetiştirmiş,.....vs....vs.....fakat benim bir oyum varsa; siz de tipik siyasetçi izlenimini veriyorsunuz...tüm ifadelerinizi kendimi sizin yerinize koyarak okudum.."ORKUN" rumuzlu arkadaşımızın yorumunu okumanızı acizane tavsiye ederim..çünkü hepimizin hislerine tercüman olmuş...

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Tuesday, March 8th 2011, 11:29am

Cevap: Cevap: CHP Mersin Milletvekili Aday Adayi Soner YILDIRIM

C.H.P. MERSİN MİLLETVEKİLİ A. ADAYI (E) ALBAY SONER YILDIRIM'IN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MÜNESABETİ İLE YAYINLADIĞI MESAJ

Cumhuriyetimizin kuruluşunun odak noktasında yer alan vefakar kadınlarımız, cefakar analarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başardınız. Cumhuriyetin bekasının devamındaki göreviniz sona ermedi, Kadınlarımızla güçlü çağdaş modern tam bağımsız bir Türkiye için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Bu kapsamda, Cumhuriyetimizin ve onun temel kazınımları ATATÜRK ilke ve Devrimlerinin sonsuza dek yaşatılması için mücadelemiz bitmedi bitmeyecek. Dün, Analarımızın Kurtuluş Savaşında verdiği katkı ve mücadelenin aynısını bu gün de hep birlikte yapacağız, yapmayadevam edeceğiz. Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.

mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Tuesday, March 8th 2011, 10:58pm

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili A. Adayı E. Albay Soner YILDIRIM, Silifke'de düzenlenen "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" etkinliğinde.

6 Mart 2011 Pazar günü, Mersin İli Silifke İlçesinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebeti ile KESK Silifke Temsilciliği tarafından Yürüyüş ve Miting düzenlendi. Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Silifke KESK Temsilciliği tarafından düzenlenen Yürüyüş ve Mitinge KESK mensupları ile CHP Silifke Gençlik Kolları ve Sivil Toplum Örgütleri mensupları iştiraki ile düzenlenen yürüyüşe, CHP Mersin Milletvekili A. Adayı Emekli Albay Soner YILDIRIM katıldı. Milletvekili A. Adayı E. Albay Soner YILDIRIM'a, Taşucu Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi E. Asker Ahmet UÇAL ile birlikte gerek Silifke gerekse Mut'lu olmak üzere yaklaşık 40 kişilik bir grup vatandaş eşlik etti. Yürüyüşün başlangıç yeri olan Silifke KESK Temsilciliği önünden itibaren, Atatürk Bulvarı boyunca ANIT Meydanında ki Miting Alanına devam eden yürüyüşe başından sonuna dek arkadaşları ile katılan Sayın YILDIRIM, yapılan mitinge müteakip yaptığı açıklmada:

" Cumhuriyetimizin kuruluşunun odak noktasında yer alan vefakar kadınlarımız, cefakar analarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başardınız. Cumhuriyetin bekasının devamındaki göreviniz sona ermedi, Kadınlarımızla güçlü çağdaş modern tam bağımsız bir Türkiye için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Bu kapsamda, Cumhuriyetimizin ve onun temel kazınımları ATATÜRK ilke ve Devrimlerinin sonsuza dek yaşatılması için mücadelemiz bitmedi bitmeyecek. Dün, Analarımızın Kurtuluş Savaşında verdiği katkı ve mücadelenin aynısını bu gün de hep birlikte yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyor, bu yürüyüşü ve mitingi düzenleyenlerden katılınlara kadar bütün Yoldaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyor, gerek yürüyüş gerekse mting boyunca mesai mefhumu tanımdan görev icra eden Değerli Kolluk Kuvveti Personelimize teşekkür ediyorum."

Şeklinde açıklmada bulunmuştur. Sayın YILDIRIM ve arkdaşları Miting sonunda beraberindeki topluluk ile birlikte Silifke CHP Gençlik Örgütü tarafından Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen ve Bursa CHP Milletvekili Sayın Onur ÖYMEN ve ÖDTÜ Öğretim Görevlisi İlter ERTUĞRUL'un konuşmacı olarak katıldığı Demokrasi Dış Politika konulu Panele iştirak etmişlerdir. Sayın YILDIRIM Panel çıkışında yaptığı değerlendirmede

" Paneldeki katılım ve katılımcıların coşkusu ve heyecanı karşısında CHP nin 12 Haziran 2011 tarihindeki iktidara gelmesi konusunda içimde en ufak bir tereddüt dahi kalmamıştır. Panel konuşmacıları tarafından çok önemli konularda sunulan bilgiler, ufkumuzu genişletmiştir.Hepsine bu vesile ile çok teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum." şeklinde açıklmada bulunmuştur.

mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Friday, March 11th 2011, 9:55pm

İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULÜ

Millî Mücadelenin en çetin döneminde büyük Türk Milletinin milli ve manevi duygularına tercüman olacak, milleti millet olma şuuru ile harekete geçirecek, tarih boyunca hiçbir fani güce boyun eğmemiş, yaklaşık on asır İslam'ın bayraktarlığını yapmış, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini taçlandıracak ve al bayrağımızın dalgalandığı her yerde büyük Türk Milletini temsil edecek bir millî marşımız yoktu. Bu eksikliği gidermek için TBMM bir İstiklâl Marşının yazılmasını istemiş, bu sebeple Maarif Vekaleti tarafından bir müsabaka açılmış ve müsabakada birinciliği alacak marşın yazarına 500 lira nakdî mükafat verileceği ilan edilmiştir.

Yarışmaya 724 şiir katıldı. Fakat bu yarışmaya, 500 Liralık para ödülü olduğundan ve bir milletin milli marşının para ile yazılamayacağı düşüncesinde olduğu için Mehmet Akif katılmamıştı. Değerlendirme Komisyonu şiirlerin tamamını inceledikten sonra 6 tane şiiri milli marş olmaya uygun görüp ayırdı, ötekiler elendi. Ancak yapılan değerlendirmelerde bu 6 şiirin de milli marş olma niteliği olmadığı sonucuna varıldı.

Dönemin Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi Bey, Millî Marşı Mehmet Akif' in yazmasını istiyordu. Mehmet Akif de ucunda para ödülü olduğu için ve ısmarlama milli marş yazılması fikrine karşı olduğu için yarışmaya katılmamıştı. Millî Marş olma niteliği taşıyan bir şiirin bulunmaması üzerine dostları devreye sokularak Mehmet Akif ikna edilmeye çalışıldı. Para ödülünün iptali gündeme gelince Mehmet Akif marşı yazmayı kabul etti.

Giyecek bir paltosu dahi olmayan, Ankara'nın ayazında Meclise paltosuz gelip giden, "milletin yemediğini nasıl yer, içmediğini nasıl içersiniz?" diye kardeşinin evinde çayı şekerle içenleri uyaran Mehmet Akif'in İstiklâl Marşımızı nasıl bir hissiyat içerisinde yazdığı bu davranışlarından anlaşılmaktadır. Onun bu hissiyatını anlamayan ya da anlamaktan uzak olanlar ancak dillerinde zoraki bu marşı okuyabilirler. Asıl olan bu marşı, ruhunun tüm derinliklerinde hissedebilmektir. İstiklâl Marşı Türk Milletinin manevi ruhunda yanan bağımsızlık ateşidir ve dünya alem bilmelidir ki bu ateş dünya var oldukça yanmaya devam edecektir. Bugüne kadar bu ateşi söndürmeye çalışanların gayretleri nasıl boşa çıktıysa bundan sonra da beyhude bir çaba olarak kalacaktır.

Mehmet Akif, 17 Şubat 1921 günü, Kahraman Ordumuza ithaf ederek yazdığı İstiklâl Marşını şimdi Ankara Üniversitesi kampusü içinde kalan Taceddin Dergahında tamamladı.

1 Mart 1921 günü Meclisin yaptığı oturumda Hamdullah Suphi Tanrıöver meclis kürsüsünde şiiri okudu. Seçim için son sözün Meclis'e ait olduğunu belirtti.

Nihayet 12 Mart 1921 günü TBMM yeniden toplandı. Çeşitli konuşmalardan sonra, şiirin kabulü yönünde verilen önergeler kabul edildi ve Mehmet Akif ERSOY' un yazdığı şiir TBMM kürsüsünde defalarca okunarak ve ayakta alkışlanarak "İSTİKLÂL MARŞI" olarak kabul edildi.

İstiklâl Marşı'nın 12 Mart 1921'de Meclis'te kabul edilerek ayakta okunmasından bugüne bütün bir millet, milyonlarca kez bu marşı ayakta okuyarak istiklâline ne kadar düşkün olduğunu, istiklâlinden asla hiçbir şart altında vazgeçmeyeceğini bütün cihana haykırmıştır.

Bugün her defasından daha gür bir ses ve imanla, daha içtenlik ve sorumluluk bilinciyle, daha derin bir özgüven ve aşkla marşımızı tekrar etmeli; bu marşın doğduğu şartları ve kararlılığı içimizde hissetmeliyiz.

İstiklâlimize uzanacak her türlü karanlık eli daha silahına uzanmadan kırmalı, Türk'ün asla istiklâlsiz yaşayamayacağını cihana asrın idrakiyle donanmış olarak yeniden göstermeliyiz.

Allah bir daha bu memleketin, bu milletin istiklâlini tehlikeye düşürmesin ve bir daha onu İstiklâl Marşı yazmaya mecbur etmesin.

Mehmet Akif'in o gün ne demek istediği bugün daha iyi anlaşılmaktadır. Milletimizin tüm hissiyatına tercüman olan bu marşı yazdığı için millî şairimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyor, Allah'tan rahmet diliyorum.
Tüm halkımızı bizi milletçe birleştiren İstiklâl Marşımızın ifade ettiği madde ve mânâ etrafında birlik olmak ve İstiklâl Marşımızın ruhunda yeniden milli bağımsızlığımıza sahip çıkmak zorundayız.

mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Adabey

Yönetici

• "Adabey" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Tuesday, March 15th 2011, 12:07am

"TIP BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

ALBAY SONER YILDIRIM CHP MERSİN MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI

Çağdaş dünyada bireyin ve toplumun sağlık ihtiyaçlarını karşılamak, devlet kurumlarının en öncelikli görevleri arasında yer almaktadır. Sağlık hizmeti de yaşam için temel şart ve Anayasal bir haktır.

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği dünyamızda sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler kaydedilmektedir. Tıp alanında bu gelişmeler yaşanırken, vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir.

İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği, önemini hiçbir zaman kaybetmemiş ve kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

Gece gündüz, soğuk sıcak demeden şartlar ne olursa olsun fert ve toplumun sağlığını korumak, insanların mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan hekimlerimiz, bu kutsal görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirirken özlük haklarının çalışma koşullarının düzenlenmesi sorunsuz bir çalışma ortamının sağlanmamasıyla beraber,hak etmedikleri bazı olumsuz davranışlara ve şiddete maruz kalmaktadırlar.

Hekimlerimize ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar, bizleri ve sağduyu sahibi herkesi derinden üzmektedir. Sağlığımızı ve bir anlamda canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimize yönelik şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyorum.

Ulu Önder Atatürk'ün de ifade ettiği gibi, sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine inancım sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Şu anda sizin dışınızda 1 kullanıcı bu konuyu geziyor:

1 Misafir

Counter:

Hits heute: 306,429 | Hits gestern: 46,405 | Hits Tagesrekord: 306,429 | Hits gesamt: 11,308,845 | Klicks heute: 1,237,542 | Klicks gestern: 277,171 | Klicks gesamt: 117,700,784 | Alter (in Tagen): 2,670.9 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats