Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, MUT İLÇEMİZ NET sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın
  • Konuyu başlatan "mutilcesi"

Meslek: Editör

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, March 17th 2018, 12:44pm

Başkan Nebi Yılmaz açılışlara katıldı

Başkan Nebi Yılmaz açılışlara katıldı

Muharip Gaziler Derneği ve Şehit ve Gazi Çocuklara Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Temsilciliği açılışı yapıldı

Mut'ta, Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı Mut Şube Temsilciliği ve Şehit ve Gazi Çocuklara Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Temsilciliği ile Mut Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü hizmet binası dualarla açıldı.

Açılışa, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Mersin Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Kemal Gülbeyaz, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Bu ilçe Kuvayi Milliye döneminde dik durmuş, savunmaya geçmiş, Çanakkale'de 148 şehit vermiş, vatanın bütünlüğü konusunda her zaman dik duran bir ilçe olarak unutmadığımızın farkına vardık. Özellikle bu binanın dizaynında Mut Belediyesi olarak her zaman emrinizdeyiz dedik. Ama bir şeyi önemsemek istiyorum inanın yapılan masrafın yüzde yetmişini kamuoyundaki esnaf ve hayırseverler karşıladı. Ben böyle bir ilçede Belediye Başkanı olmaktan mutluyum” dedi.

Bugün burada gazi derneğimiz şehit aileleri ve yakınları derneğimizin açılışını yapıyoruz diyen Yılmaz, “bu binanın yanında Mut Belediyesinin hazırladığı projesiyle Mut sosyal işler ve sosyal yardım müdürlüğü kurduk. Bu bünyede yaklaşık 3 buçuk yıldır ilçede yatan, hasta olan, aciz kalan, yaşlı olan ve kimsesiz kalanlara el uzattık. Çevredeki bütün hayırsever ve Kaymakamımızla beraber 370 tane binayı onartıp düzelterek sağlıklı hale getirdik. bu konuda ilçede bütün duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diyerek sözlerini bitirdi.

Kaymakam Mehmet Ali Akyüz ise, “Şehit aileleri ve gazilerimiz için bu açılışın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Toprak parçasını vatan yapan şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıklarıdır. Türk milleti Anadolu’muz için bedel ödemiş ve ödemeye devam etmektedir. Kurtuluş savaşında görev ve mücadelede, 15 Temmuzda, Afrinde vatanın savunulmasında askerimizden polisimize güvenlik korucularımıza ve milletimiz düşmanı yenerek gerekli cevabı vermiştir. Özellikle ilçemiz kurtuluş savaşında gösterdiği kahramanlıktan dolayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emrinde olmuştur” dedi.

Konuşmaların ardından plaketler veridi ve ilçe Müftüsü Mustafa Öztürk tarafından okunan duadan sonra açılış yapıldı.

Hasan Çetin
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Counter:

Hits heute: 3,337 | Hits gestern: 7,401 | Hits Tagesrekord: 32,785 | Hits gesamt: 10,448,450 | Klicks heute: 8,673 | Klicks gestern: 24,221 | Klicks gesamt: 114,268,714 | Alter (in Tagen): 2,461.43 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats