Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, MUT İLÇEMİZ NET sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Hasan ÇETİN" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Hasan ÇETİN"

Meslek: Basın Muhabiri

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, April 29th 2018, 9:52pm

15 Yıldır seçimden bıktık

15 Yıldır seçimden bıktık

Ülkeyi 15 yıldır yönetenlere soruyorum, bu ülkeyi yöneten sizsiniz neden hep çözümü seçimde buluyorsunuz. Artık seçim harici bir çözüm bulamadınızmı?

Bahçeli’nin ağzından seçim sözcüğü çıktı, herkesin aklına o soru geldi, Danışıklı dövüş mü diye.

İktidar partisiyle, Beştepe’yle anlaşmalı mı sorusuna tabi ki evet denecek. Erken seçimi istemeyen ve erken seçim isteyene ağır konuşan iktidar erken seçim dese uygun olmazdı ama ortağına dedirtip işi kısadan bitirdi.

Her şeyden önce şunu bilmek gerek, MHP’nin erken seçim istemesinin bir anlamı yok. Çünkü MHP ülkeyi yönetmeye talip değil. Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacak. MHP’nin seçimden sonra pozisyonu değişmeyecek. İttifak nedeniyle baraj sorunu da olmadığı için Meclis’teki yerini alacak. O zaman erken seçim istemesinin anlamı yok.

Bundan iktidar partisini haberi yoksa sıkıntılı bi durum var demektir. Çünkü Bahçeli Türkiye’nin 3 Kasım 2019’a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım’a ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır diyerek erken seçim istedi. Yani bir anlamda ülkenin iyi yönetilmediğini iddia etmiş oldu.

Bugünkü yönetimin istediği yasayı çıkarma gücü var.

İstediği konuda KHK çıkarma yetkisi var.

İktidar ülkeyi iyi yönetmekle övünüyor.

Devletin zirvesinde kavga gürültü yok.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı seçimini Erdoğan’ın kazanmasını istiyor.

Bahçeli’nin isteği olursa ne değişecek ki.

Bahçeli neyin değişmesini istiyor İzaha muhtaç bir durum.

Danışıklı dövüşse de sıkıntılı durum. İktidar muazzam gücüne rağmen önünü göremiyor. Çareyi sandığa gitmekte görüyor.

İktidar partisi kendisi için en uygun zamanın sonbahar olduğunu düşündü. MHP’nin gerekçesi

Ülkede iktidar sorunu yok. Güçlü yönetim var. Ha, ülke iyi yönetiliyordur, kötü yönetiliyordur o başka.

Kimi beğenir, kimi beğenmez. Demokrasi de budur zaten. Bahçeli iktidarı beğenmediği için, ülkenin kötü yönetildiğine inandığı için seçim istemedi. Yine geldik kritik soruya.

Danışıklı dövüş değilse neden erken seçim istedi acaba.

İYİ Parti’nin önünü kesmek için olmasın. Meral Akşener gece gündüz çalışıyor. Partisini parlatıyor, yükseltiyor, taraftar sayısını artırıyor. İlgi de görüyor. Bu tempoyla devam ederse 2019’un kasımına kadar alıp başını gidebilir. Korkuda bu zaten.

Acaba asıl gerekçe bumu acaba.

İYİ Parti seçime girmemesi için bir tuzaktı. Bir partinin seçime girebilmesi için teşkilat yapılanmasını tamamlaması, kongresini yapması ve üzerinden altı ay geçmesi gerekiyor.

İYİ Parti kongresini nisan ayında yaptı, ağustosta yapılacak seçime giremez deniliyordu.

Ama bu kurnaz düşünceleri de ellerinde patladı. CHP’den 15 Milletvekilinin İYİ Partiye geçmesi tüm planları bozdu. İktidar partisinde bir sessizlik başladı.

Bakıyorum da CHP’den İYİ Partiye geçen 15 Milletvekiline kızıyorlar. Kısacası İYİ partiye öyle bir tuzak hazırlanmıştı ama yine söylüyorum bomba ellerinde patladı.

Senin buna kızmaya hakkın yok zamanında sana da transfer olmuşlardı. Yaklaşık 2 yıldır MHP ile ortak çalışıyor ve seçime dahi ortak giriyorsun. Sen yapınca iyi başka parti yapınca kötü öylemi geç onları.

Seçimlerde yeri geldi PKK’lı demedin Milletvekili adayı gösterip Milletvekili yaptın laf yok. Başkası aynısını yapsa kızılır. Sana serbest de başkasına yasakmı.

Bahçeli’nin seçim isteyeceği biliniyordu. Sürpriz gibi algılansa da biliniyordu. Daha önce yazıldı, çizildi. MHP’nin ocak ayında yaptığı Kızılcahamam kampında bile konuşuldu. Bahçeli’nin milletvekilleriyle konuşurken zemin yokladığı itiraf ediliyor bile.

MHP grup toplantısında dikkatinizi çekti mi. Bahçeli erken seçim dediği anda. Ağzından 26 Ağustos tarihi çıktığı anda, Bütün milletvekilleri ayağa kalktı. Çılgınca alkışladılar. Bahçeli’de neden seçim istediğini alkışlar arasında açıkladı. Şaşkınlık yoktu, çünkü hepsi biliyordu.

Hala uyanmayan bir zihniyet var. 15 yıldır yönetilen bir ülkede neden çok seçim oldu. Çıkıp ülkeyi yönetemiyoruz diyemedikleri için çareyi seçimde buluyorlar.

Sanki 15 yıldır bu ülkeyi başkaları yönetiyor gibi meydanlarda konuşma yapıyorlar. Hala şunu yapacağız bunu yapacağız diyerek halkı kandırıyorlar. Be kardeşim 15 yıldır bu ülkeyi yöneten sensin hala bir şeyler yapamadıysan suç senin değilmi.

Gelelim seçime, yine aynı senaryo olacak tabi ki. Geçen seçimde en son kalan il İzmir’di. İzmir’den gelecek olan oyun çoğunluğu ise tabi ki CHP’nin olacaktı. Yani Hayır oyları çoğunluktaydı. Hepiniz biliyorsunuz ne oldu.

Baktılar Hayır oyları çoğalıp Evet oylarını geçecek sistemi kapatıp işi bitirdiler. Bu seçimde de yine olacak bunlar. Mühürsüz oylar sonucu belirleyecek. Siz bağırsanız da çağırsanız da bunların sistemi böyle işliyor ve böyle kazanılıyor.

Şimdi bu sorumu iyi dinleyin. Müslüman bir ülkedeyiz. Sahtecilik yaparak bir şeyi kazanmak sizce dinimiz kurallarına uyarmı. Tabi ki bana kızacaksınız. Fark etmez gerçekleri konuşmak eğer suçsa ben razıyım arkadaş.

Hangi lider olursa olsun bir meydanda konuşma yaparken yanlış konuşmasını dahi alkışlıyorsanız benim size diyeceğim bir şey yok arkadaş.

Biz Türk halkı olarak yanlışa yanlış, doğruya doğru demediğimiz müddetçe bu kötü yönetimin çilesini ve zararını çekmeye mecburuz.
mutilcemiz_logo

Hasan Çetin

Counter:

Hits heute: 186,479 | Hits gestern: 46,405 | Hits Tagesrekord: 186,479 | Hits gesamt: 11,188,895 | Klicks heute: 883,187 | Klicks gestern: 277,171 | Klicks gesamt: 117,346,429 | Alter (in Tagen): 2,640.84 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats