Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, MUT İLÇEMİZ NET sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Mehmet ÜNLÜ" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Mehmet ÜNLÜ"

Meslek: Emekli

• Özel mesaj gönder

1

Monday, April 30th 2018, 2:19pm

Mut'lu aday adaylarımızla seçime doğru

MUT’LU ADAY ADAYLARIMIZLA SEÇİME DOĞRU
Köklü bir tarihe, zengin bir kültüre, enerjik bir toplum yapısına, stratejik bir coğrafyaya sahip olan ülkemizde alınan erken seçim kararı ile 24.Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27 dönem milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmaları başlamıştır. Bu seçimler diğer seçimlere göre daha fazla önem arz etmektedir. Her parti seçim stratejilerini belirleyerek genel tezlerini ne yapmak istediklerini anlatmaya başlamışlardır.

Siyaset, toplumun daha iyi koşullarda yaşayabilmesi, geleceğe güvenle bakabilmesi açısından gerekli bir kurumdur. Ülkenin birlik ve beraberliğinin sağlanması, çıkarlarının korunması, ekonomisinin, halkın refah düzeyini en üst seviyelere çıkarılması, insanların mutlu olmalarının sağlanması siyasetçilerimizle olacaktır.

Yıllardır mevcut seçim yasalarıyla tabandan tavana lider hâkimiyeti ile hareket edilmektedir. Bu yapıyla liderleri mutlaklaştırmak, tartışılmaz insanlar olarak görmek, seçmenleri ise sorgulama hakkı olmayan insanlar olarak kabul etmek demokrasilerde olmaması gereken uygulamalardır.

Uluslararası sermayenin, baskın kültürün hüküm sürdüğü, gelir dağılımdaki dengesizliğin insanlarımız üzerinde yarattığı psikolojik gelişmelerden etkilenen toplumumuzun verecek oldukları "oy" larla ne kadar adaletli ne kadar bilinçli davranacakları merak konusudur.

Her şeye rağmen,zamanın ruhuyla hareket eden, değişim gücüyle dünyayı okuyan, merkezi çevreye yayan, gönlü rozetinden büyük, akıl ve mantık duygularıyla hareket eden, paylaşmada, ortak tavır almada bencillik göstermeden hareket edebilen temsil gücündeki insanlarımızla bu işlerin başarıya ulaşacağına, sağlıklı bir şekilde sonuçlanacağına inanıyorum.

Bizler biliyoruz ki, milletvekili olabilecek hatta bakanlık bile yapabilecek kapasitede Mut'lu hemşerilerimiz her partide fazlasıyla vardır. Buna rağmen 45 yıldır Mut’lu bir milletvekilinin mecliste olmaması bizleri üzmektedir. Bu eksikliği de hemşerilerimizin yetersizliğine değil, mevcut seçim yasalarının adaletsizliğine bağlıyoruz.

Mut tarihinde, TBMM’ne gönderdiği milletvekilleri;
Mehmet Mutlugil (10.dönem DP) ,
Mehmet Ali Arslan (12 dönem CHP),
Mazhar Arıkan ( 12.13.14 dönemler AP) olmuştur. Merhumları rahmet ve şükranla anıyorum.

Kırk beş yıl önce (1973 yılında) kopan bu halkanın tekrar devam etmesi en büyük dileğimizdir.

Mut’un siyasi manada buna çok ihtiyacı var. Mut’un sahipsizliği, merkezi otoriteden hakkı olan payı yeterince alamaması herkes tarafından bilinmekte ve dillendirilmektedir.
Bu seçimlerde ilk sıralarda yer alabilecek Mut’lu aday adaylarımızın olması bütün Mutluları sevindirmiştir.Müracaatları kesinleşen İlk aday adaylarımız;

1-Av.Zeynep Gül Yılmaz -Mehmet Erdal Durna AKP
2-Volkan Şeker-Mehmet Büyüktatlı MHP
3-Durhasan Koca İYİ Parti

4-Mehmet Saydam CHP

Mutlular bir vekilimiz olsun derken bakarsınız daha fazlası olabilir. Durum onu gösteriyor.
Bu seçimlerin ülkemize, milletimize, Mut’umuza hayırlı olmasını diliyorum.
Mut dışarıda adli vakalarıyla değil hak ettiği güzellikleriyle, zenginlikleriyle anılsın istiyoruz.
Bütün aday adaylarımıza şans ve başarılar diliyorum.
Saygılarımla.

Not: (Mut'lu)Yeni aday adayları M.vekilliği için müracaatlarını yaptıkları söylenmektedir..Dileğimiz daha çok aday adayın olması..İlerleyen günlerde yeni aday adaylardan bahsetmek istiyorum.Bütün aday adaylara bol şans ve başarı diliyorum.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

• "Mehmet ÜNLÜ" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Mehmet ÜNLÜ"

Meslek: Emekli

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, May 2nd 2018, 12:28pm

24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde her partiden Mut'lu aday adaylarının olması Mut sevdalılarını ve Mut'un 45 yıldır üvey evlat muamelesi görmesinden rahatsız olanları sevindirmiştir.
Aday adaylarımızın listelerde ön sıralarda yer almaları için Mut halkınında yapması gerekenleri var.
İlçe teşkilatları,STÖ,Muhtarlar vs. istekli olmalılar.Yukarıya ,parti teşkilatlarına istek ve arzularını sesli bir şekilde dillendirmeliler.

Yoksa her seçimde olduğu gibi seçilmesi garanti olan adayların arkasına bir Mut'lu aday yazıverirler ayıp olmasın diye...
Hem Mut'lular sevinmiş olur. Hemde Mut oylarını (yani batı bölgesi dediğimiz 2.bölge ) oylarını garantiye almış olurlar...
Bu hep yapılageldi maalesef.
İnşallah bu seçimlerde de aynı durumu yaşamamak için, şimdiden her parti teşkilatı aday adayına şimdiden sahip çıkmalı.
Yoksa böyle giderse bir 45 yıl daha beklemeye devam ederiz.
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Counter:

Hits heute: 186,620 | Hits gestern: 46,405 | Hits Tagesrekord: 186,620 | Hits gesamt: 11,189,036 | Klicks heute: 883,620 | Klicks gestern: 277,171 | Klicks gesamt: 117,346,862 | Alter (in Tagen): 2,640.87 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats