Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, MUT İLÇEMİZ NET sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

mutilcesi

Editör

• "mutilcesi" bir kadın
  • Konuyu başlatan "mutilcesi"

Meslek: Editör

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, May 12th 2018, 4:48pm

Mehmet Saydam'dan yazılı basın açıklaması

MEHMET SAYDAM'DAN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili aday adayı Mehmet Saydam adaylığı ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı

"Değerli basın mensupları, sevgili Mersinliler, genç yaşlı, kadın erkek, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ülkemiz, 24 Haziran 2018 Pazar günü bir erken seçime gidiyor. Bu dönemde ben de sizlere güvenerek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin milletvekilliği için müracaatta bulundum ve şu anda Mersin’den CHP Milletvekili aday adayıyım. Amacım, milletvekili olarak Ankara’ya kapağı atmak değil.Birinci görevim,Cumhuriyetimize sahip çıkmak,Demokratik,laik ve sosyal bir hukuk devletini yeniden inşaa etmektir.Ayrıca,yöreme, Mersin’imize, sizlere hizmet etmek, sorunlarımızın çözümüne katkı sağlamak başta gelen amacımdır.

Desteğinizi ve oylarınızı CHP’den ve benden esirgemediğiniz takdirde sizlerden, Mersin’imizden, halkımdan asla uzaklaşmayacağım, her an sizinle olacağım ve hep aranızda bulunacağım, Sorunlarımızı birlikte saptayacağız, sizden alacağım güç ve destekle ilimizin, halkımızın sorunlarını Meclis’e taşıyacağım, çözüm önerileri sunacağım, hükümetleri birlikte saptayacağımız sorunların çözümü konusunda sürekli uyaracağım, hatta gerektiğinde ilgili bakanların uykularını da kaçıracağım.

Size açık kalplilikle şunu söyleyeyim, Meclis’in yeni Kamer Genç’i olacağım, halkımın ve ilimizin sorunlarını hep gündemde tutacağım, çözümleri konusunda ısrarlı bir şekilde çaba göstereceğim. Bu kadar mı? Elbette ki hayır. Güzel Mersinimizle ilgimi hiç kesmeyeceğim, sık sık sizleri ziyaret edeceğim, aranızda olacağım, saptadığımız sorunların çözümü konusunda hangi aşamalara geldiğimiz konusunda gerek sizinle yüzyüze görüşmelerimizde, gerek basın ve yayın organları vasıtasıyla halkımı sürekli bilgilendireceğim.

Sizlere boş vaadlerde bulunmuyorum. Verdiğim sözlerin arkasında duracağım ve vaadlerimi yerine getirmek için geceli gündüzlü, durmadan çalışacağım. Örneğin, ülkemizde turizm denilince Antalya akla geliyor. Turizm yatırımları ve turistik tesisler Antalya’da yoğunlaşmış bulunuyor. Antalyamızı kıskanıyor değilim ama imrenmiyorum da diyemem. Oysa Mersin de bir Akdeniz kentidir ve turizmden gerekli payı almalıdır. İlimizde bu potansiyelin olduğunu hepimiz görüyoruz. Yeter ki devlet, bu konuda yatırım yapmak isteyenlere destek olsun, gereken kolaylıkları sağlasın. Mersin, turizmden İskenderun kadar pay alamıyor, İskenderun kadar turist çekemiyor.Mersin’in turizme açılması için elimden gelen çabayı göstereceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

İlimizin en büyük sorunlarından birisi de işsizliktir. Kentimizde sanayi yeteri kadar gelişmiş değil. Ortadoğu’ya yakınlığımız ve bir liman kenti olmamız nedeniyle ilimiz sanayi yatırımları açısından uygun koşullara sahiptir. İlimiz sanayinin gelişmesi için gereken teşviklerden ve devlet desteğinden yararlanamamaktadır. Bu da benim en öncelikli ilgi alanıma girmektedir. İlimizde işsizliği önlemenin en çıkar yolu, sanayi yatırımlarını Mersin’e ve çevresine çekmektir. Bunun için kalkınma plan ve projelerinin hazırlanması ve uygulamaya sokulması için bütün gayretimi göstereceğim, sizlere sık sık bu tür çabalarım hakkında bilgi vereceğim.

Mersin, bir tarım kenti de sayılır. Bilhassa narenciye ve zeytin üretiminde, besicilikte, deniz kenarında olmamız nedeniyle balıkçılığın geliştirilmesinde devlet desteğine ihtiyacımız olduğunu biliyorum. Ürettiğimiz ürünlerin komşu ülkelerde ve dünyada Pazar payı beklentilerimizin çok altında kalmaktadır. Bu da devlet desteği gerektiren bir sorundur. Bunun için de bütün gayretimi göstereceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Sevgili hemşehrilerim, sevgili Mersinliler, milletvekiliniz olarak beni Ankara’ya gönderirseniz, bana vaadlerimle ilgili olarak her zaman hesap sormanızı sizlerden özellikle istiyorum. Bana hesap soracaksınız ki sizlere çabalarımla ilgili bilgiler aktarabileyim. Şayet milletvekiliniz olursam halkımdan, sizlerden ilgimi asla esirgemeyeceğim, hep sizinle, yanınızda ve içinizde bulunacağım, her konuda sizlere hesap vermek zorunda olduğumun bilinciyle hareket edeceğim.Hepinizi saygıyla selamlıyorum."

ÖZGEÇMİŞİM:

1967 yılında Mersin’in Mut İlçesi Demirkapı Köyü’nde doğdum. İlkokulu 1977’de köyümde bitirdim. 1980’de Mut Ortaokulu’ndan, 1983’de Mut Lisesi’nden mezun oldum. 1985’de Dicle Üniversitesi Siirt Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldum.

1986 yılında Rize- Çayeli İlçesi’nde sınıf öğretmeni olarak göreve başladım. 1988 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makina Mühendisliği Akşam öğretim bölümünü kazandım. Sivas’a atamamı yaptırarak gündüz öğretmenliğe devam ederken akşam da öğrenciliğimi sürdürdüm ve 1993 yılında Makine Mühendisliği bölümünü başarıyla bitirdim.

Farklı illerde 7 yıl öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim müdürlüklerinde 16 yıl kontrol mühendisliği yaptım. 1994-1995 yıllarında İzmir ve Erzurum’da vatani görevimi yerine getirdim. 2009 yılında kendi isteğimle memuriyetten ayrıldım ve Mersin’de “Saydam Mühendislik” adı altında kendi firmamı kurdum ve halen inşaat sektöründe iş hayatıma devam etmekteyim.

2010-2015 yılları arasında iki dönem kongrede seçilerek 5 yıl CHP Mut İlçe Başkanlığı yaptım. Bu görevim boyunca partimizdeki kırgınlıkları ortadan kaldırdım, umutsuzlukları umuda çevirdim, partimizi tüm halkımıza ve özellikle de partililerimize güven veren, devletle olan sorunlarında herkese öncülük eden, halkımızın rahatça baş vurabileceği bir mekan haline getirdim ve partimize herkesin saygı duymasını sağladım. Mut’ta ilçe merkezimiz hep kiralık mekanlarda bulunuyordu. CHP Mut ilçe örgütüne sabit bir mekan temin etmek için verdiğim mücadelede bir bina satın alarak partimizi kiradan ve oradan oraya taşınmaktan kurtardım.Ayrıca partimiz hizmetinde kullanılmak üzere partimize bir araç aldım.

Gerek İlçe başkanlığımdan önce, gerek ilçe başkanlığım boyunca ve gerekse ilçe başkanlığımdan sonraki süreçlerde partimizin il delegesi, kurultay delegesi olarak partime hizmetten hiç geri durmadım. Örgüt disiplininden hiç kopmadım, partimizin yerel ve genel tüm etkinliklerine aktif olarak her zaman katıldım, desteğimi hiç esirgemedim, bana ihtiyaç duyulan konularda bilgi ve tecrübelerimi hiçbir partilimizden esirgemedim, partimizin onurunu hep zirvede tutmak için elimden gelen gayreti gösterdim ve bunda da başarılı olduğuma inanıyorum.

2015 yılında Mersin’de milletvekili sıralamasının belirlenmesi için yapılan ön seçimde 37 aday adayı arasından milletvekilliği için ilk kez baş vurduğum halde 11. Sırada yer alma başarısını göstermiştim.

Eşim sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2 erkek ve 1 kız çocuğu babasıyım. Örgüt disiplininden ayrılmadan, başta sayın Genel Başkanımız ve partimizin üst yönetimi olmak üzere tüm partililerimizin onurunu koruyacağımdan, ülkemizin başarısı için tüm gücümü kullanacağımdan emin olabilirsiniz." Saygılarımla.

Mehmet Saydam
CHP Mersin 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı

Mutilcemiz.Net Haber Servisi
mutilcemiz_logo

mutilcemiz

Şu anda sizin dışınızda 2 kullanıcı bu konuyu geziyor:

2 Misafir

Counter:

Hits heute: 2,738 | Hits gestern: 6,045 | Hits Tagesrekord: 32,785 | Hits gesamt: 10,616,941 | Klicks heute: 8,286 | Klicks gestern: 16,660 | Klicks gesamt: 114,960,890 | Alter (in Tagen): 2,491.55 | Gezählt seit: Jul 27th 2011, 11:39pm
Bu konuyu değerlendir
istatistikler

Web Stats