Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, MUT İLÇEMİZ NET sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Nihat MUSTUL" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Nihat MUSTUL"

Meslek: Emekli Öğretmen, Yazar

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, June 5th 2018, 8:13pm

Söz Kumbaram / 10

SÖZ KUMBARAM / 10

Köklerinden söküp söküp yıldızlı harfleri
Yerlerine çağdışılar süslüyorsun
Demir korkunla trenler boş boş…
**
Meğer sakal bırakmaya ne hazır, ne hevesli bir toplummuşuz! Yollar sokaklar Ortadoğu şehirlerinin görüntüsü; sokaktaki on kişiden sekizi sakallı; öğretmeni öğrencisi, genci yaşlısı, hocası hacısı, işçisi memuru, yoksulu varsılı, çalışanı çalışmayanı, emeklisi emeksizi… Kamuda sakal serbestliğine karşı çıkanlar bile sakallı…
**
Umudunu yitiren insan geri sayıma geçmiştir.
**
Pazarda yoğur peynir satan kadının çemberinden ve balkondaki giysilerin aklığından da anlarsınız bir kadının temizliğini.
**
Şehirler büyüdükçe insanlar küçülüyor.

Kim mi sözünde durmadı? Sen aklıma geliyorsun! Bu kadar kötülük yapma kendine!
**
Kimsenin kimseyi sömürmediği, emekten yana bir dünya. Özgürlük, eşitlik, insan hakları, bilim, bilimsel eğitim, üretim, kültür sanat, barış, kardeşlik… Ve sosyalizm… Bunların hangisine karşısın ki? Hiçbirisine, biliyorum çünkü. Ama sosyalizme karşısın!..
**
Sabah yürüyüşü yapıyor, cepleri taş dolu, köpekler içinmiş!...
**
Seksen beş milyon küfrettim dün, utanmıyorum sokağa çıkmaktan!..
**
Bir günaydın gönder yüreğim güllensin
Çulum çuvalım, kurum dirim günlensin.
**
Kollarım çok uzak, bilincimle sarılıyorum sana.
**
Her gün bir yumurta yiyorum. Ama güzden beri yediklerimin hiçbirisi yumurta değil, başka bir şey. Kokusuyla, tadıyla, sarısı ve akının görünüşü ve kıvamıyla… Üstelik pazara gidince bir yerden de almıyorum, onunu birisinden, onunu birisinden, birisi yumurta değilse belki birisi yumurtadır diye. Ama ne gezer, hiçbirisi yumurta değil. Yakında yumurtadan tiksinirsem kimse şaşırmasın!
**
Ayda yılda bir et alıyor ama kilosunu hiç sormuyordum. Geçen gün alırken sordum. Kırk sekiz liraymış Mut’ta etin kilosu!..
mutilcemiz_logo

mutilcemiz